"Indiana Jones i artefakt przeznaczenia": data premiery na Disney+ ujawniona!

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Indiana+Jones+i+artefakt+przeznaczenia%22%3A+data+premiery+na+Disney%2B+ujawniona-152663
"Indiana Jones i artefakt przeznaczenia": data premiery na Disney+ ujawniona!
źródło: Materiały prasowe
UPDATE: jak poinformował Disney+, w Europie "Indiana Jones i artefakt przeznaczenia"zadebiutuje później - 15 grudnia.

Mamy dobrą wiadomość dla fanów najsłynniejszego archeologa w dziejach popkultury. Wiemy już, kiedy "Indiana Jones i artefakt przeznaczenia" zadebiutuje na platformie streamingowej Disney+.      

"Indiana Jones i artefakt przeznaczenia" na Disney+Film Jamesa Mangolda miał światową premierę 18 maja na festiwalu w Cannes. Pod koniec czerwca trafił do kin na całym świecie. Niestety, nie udało mu się podbić serc kinomanów. Zebrał chłodne recenzje i zarobił zaledwie 383 miliony dolarów przy budżecie rzędu 292 milionów. Dla porównania "Indiana Jones i królestwo kryształowej czaszki" (2008) zarobił 790,6 mln $, "Indiana Jones i ostatnia krucjata" (1989) - 474 mln $, a "Poszukiwacze Zaginionej Arki" (1981) - 384 miliony $. Gorzej poradziła sobie tylko "Świątynia zagłady", która w 1984 roku zgarnęła w kinach 333,1 mln. Gdyby jednak uwzględnić inflację, zarobek filmu byłby znacznie wyższy od "Artefaktu".


Po pięciu miesiącach od premiery kinowej piąty "Indiana Jones" zmierza na Disney+. Widowisko zadebiutuje na platformie streamingowej 1 grudnia.

Tego samego dnia w serwisie pojawi się również pełnometrażowy dokument "Timeless Heroes" w reżyserii Laurenta Bouzereau. Opowie on o kulisach realizacji cyklu o Indianie Jonesie, a także jego wpływie na popkulturę. Zobaczymy w nim nieprezentowane dotąd materiały archiwalne oraz ekskluzywne wywiady m.in. z Harrisonem Fordem, Stevenem Spielbergiem i George'em Lucasem.


"Indiana Jones i artefakt przeznaczenia" – co wiemy o filmie?Piąta część "Indiany Jonesa" w reżyserii Jamesa Mangolda ("Logan: Wolverine", "Le Mans '66") rozgrywa się pod koniec lat 60. Tytułowy bohater łączy siły ze swoją chrześniaczką Heleną (Phoebe Waller-Bridge), aby stawić czoła pracującemu w NASA byłemu naziście Jurgenowi Vollerowi (Mads Mikkelsen). Złoczyńca planuje wykorzystać lądowanie na Księżycu oraz tajemniczy artefakt, aby odmienić losy świata.

W obsadzie filmu znaleźli się także Boyd Holbrook, John Rhys-Davies, Antonio BanderasEthann IsidoreShaunette Renée Wilson i Thomas Kretschmann. Steven Spielberg, który wyreżyserował cztery poprzednie filmy o przygodach tytułowego archeologa, tym razem będzie jedynie producentem wykonawczym. Scenariusz napisali Jez i John-Henry Butterworthowie ("Na skraju jutra", "Le Mans '66"). Muzykę dostarczył etatowy kompozytor cyklu John Williams.

"Indiana Jones i artefakt przeznaczenia": zwiastun filmuPobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones