"Indiana Jones 5" bez scenariusza. Autor "Crystal Skull" ma pomysł

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Indiana+Jones+5%22+bez+scenariusza.+Autor+%22Crystal+Skull%22+ma+pomys%C5%82-134807
Jak wiadomo, latem 2021 roku do kin powinna trafić piąta część cyklu przygód o Indianie Jonesie. Wydaje się to jednak coraz mniej prawdopodobne. Jak się bowiem okazuje, projekt wciąż nie ma scenariusza!


O stanie przygotowań do filmu opowiadał ostatnio David Koepp, autor fabuły do "Królestwa Kryształowej Czaszki". Potwierdzając, że "Indiana Jones 5" nie ma scenariusza, ujawnił, że teraz on pracuje nad tekstem. Dodał też, że ma już całkiem dobry pomysł. Musimy jednak poczekać, czy uda się go przekuć w scenariusz.

Przypomnijmy, że Koepp nie pierwszy raz pracuje nad tekstem piątej części. W 2016 roku miał już ku temu okazję i wtedy też był pełen optymizmu, co do szybkiego przygotowania fabuły.

Dwa lata później okazało się, że nikt w Lucas Film nie jest zadowolony z jego pomysłów i do przygotowania nowej wersji tekstu został zatrudniony Jonathan Kasdan, autor "Hana Solo".

Ten utrzymał się na stanowisku scenarzysty jeszcze krócej, bo niespełna rok. Odszedł w maju. Wtedy mówiło się, że jego następcą zostanie reżyser "To właśnie życie" Dan Fogelman. Najwyraźniej tak się nie stało.

Oficjalnie gwiazdą projektu pozostaje obecnie 77-letni Harrison Ford.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones