"Instynkt" Vegi nagrodzony w USA

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Instynkt%22+Vegi+nagrodzony+w+USA-84601
Serial Patryka Vegi "Instynkt" otrzymał złotą statuetkę (Gold Plaque Award) dla najlepszego serialu w kategorii "daytime drama series". Wyróżnienie zostało przyznane w ramach prestiżowego międzynarodowego festiwalu The 2012 Hugo Television Awards, który odbył się 19 kwietnia w Chicago.


Festiwal Hugo Television Awards już od 48 lat nagradza najbardziej innowacyjnych
i wyróżniających się twórców w przemyśle telewizyjnym. Stanowi uhonorowanie tych, którzy mają największe wyczucie nowoczesnej telewizji i przyczyniają się do jej rozwoju.
W poprzednich latach na festiwalu zwyciężały m.in. takie światowe hity jak "Californication", "Prawo i porządek", czy "Trawka".
 
Jest mi niezwykle miło odebrać tak prestiżową nagrodę z rąk amerykańskiego jury. Gold Plague Award dla "Instynktu" świadczy o tym, że historia, którą opowiedziałem w moim serialu, ma wymiar uniwersalny i jest poruszająca także dla międzynarodowej publiczności - powiedział Patryk Vega.

Vega jest jednym z najbardziej obiecujących reżyserów młodej generacji. Porównywany do polskiego Michaela Manna twórca wyreżyserował  "Prawdziwe psy", "Pitbulla", "Kryminalnych", "Twarzą w twarz", "Ciacho", "Instynkt", "Hansa Klossa - Stawkę większą niż śmierć".

Jest zdobywcą wielu krajowych i międzynarodowych nagród m.in. Nagrody dla Najlepszego Reżysera na Festiwalu Filmowym “Młodzi i kino” w Koszalinie, Nagrody dla Najlepszego Reżysera na największym Międzynarodowym Festiwalu Filmów Kryminalnych “Noir in Festival” w Courmayeur,  Nagrody za Najlepszy Serial Kryminalny na Festiwalu Filmowym i Telewizyjnym w Cieszynie, Bursztynowych Lwów na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Złotego Biletu.
Udostępnij: