"La última primavera" zwycięzcą 14. Mastercard OFF CAMERA

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22La+%C3%BAltima+primavera%22+zwyci%C4%99zc%C4%85+14.Mastercard+OFF+CAMERA-143842
"La última primavera" zwycięzcą 14. Mastercard OFF CAMERA

Isabel Lamberti i jej "Last Days of Spring" z Krakowską Nagrodą Filmową (25 000 dolarów), "Amatorzy" Iwony Siekierzyńskiej z nagrodą Dominika Kulczyk Productions (100 000 zł) i "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje" Mateusza Rakowicza z Nagrodą Publiczności. Kto jeszcze triumfował podczas gali zamknięcia 14. Mastercard OFF CAMERA?Krakowska Nagroda Filmowa (25.000 USD) powędrowała do reżyserki filmu "Last Days of Spring" - Isabel Lamberti. Doceniono unikalne połączenie obserwacji wziętych wprost z prawdziwego życia, poezji, wybitnych kreacji aktorskich i kinowej wrażliwości.

Nagroda Dominika Kulczyk Productions (100 000 PLN) za Najlepszy Film w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych została przyznana filmowi "Amatorzy" w reżyserii Iwony Siekierzyńskiej, który wyprodukowali Anna Wereda i Karol Wożbiński. "Amatorzy" to pozytywny portret zazwyczaj niewidocznej społeczności, ukazany z godną podziwu świeżością i odwagą. Jurorów zaciekawiła szczerość i hybrydowa natura filmu.

Nagroda dla najlepszej aktorki została przyznana Agacie Buzek za rolę w filmie "Moje wspaniałe życie" Łukasza Grzegorzka. Aktorka stworzyła złożony portret kobiecej osobowości pełnej sprzeczności. Jej gra aktorska była brutalnie szczera i przekonująca, delikatna i zarazem zaciekła. To kreacja pełna wolności i odwagi. Z kolei Nagroda dla najlepszego aktora została przyznana Jackowi Braciakowi za rolę w tym samym filmie. Zagrał w zaskakujący i wyważony sposób. To przykład subtelnej, ale zarazem mocnej gry aktorskiej.

Nagroda Mastercard Rising Star została przyznana Nicolasowi Przygodzie za rolę w filmie "Każdy ma swoje lato" Tomasza Jurkiewicza. - Byłyśmy pod wielkim wrażeniem wrażliwości, jaką Nicolas wniósł do tej roli. Jego gra aktorska była imponująco naturalna. Czekamy z ciekawością na jego kolejne role – uzasadniali jurorzy.

Jury Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej FIPRESCI w składzie Anita Piotrowska, Colette de Castro i Petra Meterc nagrodziło film "Gaza Mon Amour" w reżyserii Araba Nassera i Tarzana Nassera. Ten film to list miłosny do miejsca i żyjących w nim ludzi oraz piękna historia miłosna z udziałem dojrzałych bohaterów. Jury doceniło także surrealistyczne poczucie humoru, które wypełnia tę historię na przekór trudnym warunkom politycznym.

Swoją nagrodę podczas 14.Mastercard OFF CAMERA przyznaje również publiczność. Za najciekawszy film festiwalu uznano "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje" Mateusza Rakowicza to komedia akcji inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego celebryty półświatka.

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych wraz ze studiami postprodukcyjnymi: Chimney Poland, Coloroffon, DI Factory oraz Fixafilm ufundowali Nagrodę KIPA za Debiut Producencki, która już po raz siódmy została wręczona podczas Festiwalu. W tym roku doceniono aż trzy osoby: Martę Habior za "Słodki koniec dnia", Annę Weredę za "Amatorów" i Macieja Ostatka za "Skandal. Ewenement Molesty".

Po raz kolejno wręczono również nagrody w konkursie "#63". Pierwsze miejsce zdobyła Zuzanna Woińska, kolejne Adam Tusień i Oliwia Weber. Nagroda Specjalna Onetu trafiła do filmu "Tymczasem u Magdy" Jana Ochnio.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones