"M jak morderca" na DVD od 9 maja

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22M+jak+morderca%22+na+DVD+od+9+maja-128139
"M jak morderca" na DVD od 9 maja
Odkryj mroczny świat seryjnego mordercy w thrillerze "M jak morderca". Wyreżyserowany przez Johnnyego Martina film, w którym główne role zagrali Al Pacino, Karl Urban oraz Brittany Snow zadebiutuje na DVD już 9 maja.


Detektyw Will Ruiney (Karl Urban) z wydziału zabójstw specjalizuje się w tworzeniu profili psychologicznych. Nie może pozbierać się po tragicznej śmierci żony, tym bardziej, że jej zabójcy nigdy nie ujęto. Teraz przydzielono mu nową sprawę, ale także i ją profiler traktuje bardzo osobiście. Nie bez powodu - na miejscu makabrycznej zbrodni ktoś wyrył numery dwóch policyjnych odznak – Ruineya i jego starszego kolegi po fachu, Raya Archera (Al Pacino). Emerytowany detektyw zajmuje się głównie rozwiązywaniem krzyżówek, ale nagle wbrew sobie zostaje wciągnięty w prawdziwą łamigłówkę, w której stawką jest ludzkie życie. Dochodzeniu przygląda się Christi Davies (Brittany Snow), doświadczona dziennikarka gazety "New York Times" relacjonująca sprawy kryminalne. Żadne z tych trojga nie jest jednak przygotowane na starcie z nieuchwytnym seryjnym mordercą Hangmanem (Joe Anderson). Psychopata nie tylko wiesza swoje kolejne ofiary, ale zostawia śledczym zaszyfrowane wskazówki, wzorowane na grze w odgadywanie słów, zwanej wisielcem.
  
"M jak morderca" został wyreżyserowany przez Johnnyego Martina ("Delirium", "Historia zemsty"). Scenariusz napisali Michael Caissie oraz Charles Huttinger. Główną rolę gra Al Pacino, który już po raz siódmy w swojej karierze wciela się w postać detektywa. To niewątpliwie jeden z najbardziej rozpoznawalnych aktorów na świecie, mający na swoim koncie ponad 50 ról, w tym postać Michaela Corleone – syna Vita Corleone, z kultowego "Ojca chrzestnego". W trakcie dotychczasowej kariery zdobył 37 nominacji do prestiżowych nagród filmowych, z czego aż 30 wygrał. Jest laureatem Oscara w kategorii Najlepszy aktor pierwszoplanowy za film "Zapach kobiety". Zdobył również m.in. 4 Złote Globy.

W rolę detektywa Willa Ruineya wcielił się zdobywca nagrody Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych - Karl Urban. Aktor znany jest ze swojej roli Éomera w cyklu "Władca Pierścieni". Zagrał także w serii "Star Trek" oraz w takich produkcjach jak m.in. "Mój przyjaciel smok" czy "Thor: Ragnarok".

MATERIAŁY DODATKOWE W WYDANIU DVD:
- Zwiastun

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones