"Mary i Max" na spotkaniu z Kinoterapią

Filmweb /
https://www.filmweb.pl/news/%22Mary+i+Max%22+na+spotkaniu+z+Kinoterapi%C4%85-64350
W sobotę 4 września zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie z Kinoterapią. W warszawskim KINO.LAB zostanie pokazany film "Mary and Max" w reżyserii Adama Elliota z 2009 roku. Znakomity film, który otwierał ubiegłoroczny festiwal w Sundance, nie trafił nigdy na nasze ekrany. Obejrzymy go w cyklu Związki, pod hasłem Przyjaźń. Po seansie o przyjaźni porozmawiamy z psycholożką Paulą Sawicką oraz dziennikarzem Michałem Margańskim. Po dyskusji zapraszamy na warsztat kinoterapeutyczny.   

"Mary and Max" - Max mieszka w Nowym Jorku, ma 44 lata, nadwagę, zespół Aspergera i słabość do czekoladowych hot dogów własnego pomysłu. Mary jest z Australii, ma 8 lat, oczy koloru kałuży i szuka przyjaciela, który byłby nieco bardziej rozmowny niż jej udomowiony kurczak. Pewnego dnia Mary wybiera w książce telefonicznej na chybił trafił nazwisko i pisze list. Tak rozpoczyna się historia najbardziej nieprawdopodobnej przyjaźni i jeden z bardziej wzruszających filmów ostatnich lat.


Termin seansu: SOBOTA, 4 WRZEŚNIA
Godzina 15 - projekcja filmu "Mary and Max", Australia 2009, reż. Adam Elliot, głosów użyczyli: Philip Seymour Hoffman, Toni Collette, Eric Bana, czas 80 min.
Godzina 16.30 - dyskusja inna niż wszystkie  
Godzina 18.30 – 20.30 - warsztat kinoterapeutyczny
KINO.LAB ul. Jazdów 2 Zamek Ujazdowski, Warszawa