"Miasto44" na Dwóch Brzegach

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Miasto44%22+na+Dw%C3%B3ch+Brzegach-97332
1 sierpnia w rocznicę powstania Warszawskiego wrócimy do przeszłości. Tarcza Warszawa, czas przeszły dokonany – opowiedzieć o tych wydarzeniach na dużym ekranie to wyzwanie. Najlepiej wie o tym Jan Komasa, który pracuje nad filmem "Miasto 44". To największa produkcja w polskiej kinematografii 2014 roku i pierwszy obraz o Powstaniu Warszawskim od czasu "Kanału" Andrzeja Wajdy. Mimo, że rozgrywa się w walczącym mieście, opowiada historię ludzi, a nie oddziałów czy barykad. Twórcy nie oceniają decyzji sprzed lat, zostawiają to historykom.Przy współpracy z Akson Studio, głównym producentem filmu, oraz dzięki dofinansowaniu Narodowego Centrum Kultury (współproducenta) 1 sierpnia w rocznicę Powstania Warszawskiego zrealizujemy podczas festiwalu projekt "Miasto 44 na Dwóch Brzegach".

PLAN WYDARZENIA

"Współczesne kino historyczne – nowy styl języka filmowego" – debata z udziałem prof. Tadeusza Lubelskiego, prof. Tadeusza Szczepańskiego, Grażyny Torbickiej oraz publiczności. Prezentacja materiałów z planu filmu "Miasto 44" i fragmentów filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei". (godz. 12:15)

"Miasto 44 on-line" – Przy pomocy skype'a połączymy się z twórcami filmu, którzy tego dnia będą na planie filmowym. Publiczność będzie miała możliwość zadawania im pytań. Moderator – Grażyna Torbicka. (godz. 16:00)

• Wystawa zdjęć z planu zdjęciowego filmu "Miasto 44".

• Finał Konkursu fotograficznego "Młodość i odwaga". Więcej informacji dotyczących zasad i przyjmowania zgłoszeń można znaleźć na www.dwabrzegi.pl/miasto44-na-dwoch-brzegach/.

Na naszej stronie internetowej działa już system elektronicznych rezerwacji. Zachęcamy, aby z niego korzystać.

Do zobaczenia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą od 27 lipca do 4 sierpnia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones