"Miasto 44" od 28 stycznia na płytach DVD i Blu-ray

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Miasto+44%22+od+28+stycznia+na+p%C5%82ytach+DVD+i+Blu-ray-108857
"Miasto 44",  jedna z najbardziej oczekiwanych i największych polskich produkcji ostatnich lat już 28 stycznia pojawi się na płytach DVD i Blu-ray. Film Jana Komasy, twórcy wielokrotnie nagrodzonego kinowego przeboju "Sala samobójców", to zrealizowana z rozmachem uniwersalna opowieść o miłości,  młodości, odwadze i poświęceniu, rozgrywająca się w czasie Powstania Warszawskiego.
"Miasto 44" nie jest filmem historycznym ani dokumentem o przebiegu Powstania. Mimo że rozgrywa się w walczącym Mieście, opowiada historię ludzi, a nie oddziałów czy barykad. "Miasto 44" nie ma być argumentem w powstańczej dyskusji. Film ma przekazywać emocje, a nie ważyć racje czy odsłaniać kulisy decyzji sprzed 70-ciu laty. To zostawiamy historykom. Nie szukamy spiżowych bohaterów. "Miasto 44" nie jest filmem o polityce. Jest filmem o miłości, młodości  i walce – zaznaczają Twórcy filmu "Miasto 44"

"Miasto 44" to projekt filmowy o niespotykanym w Polsce rozmachu scenograficznym, kostiumowym i wizualnym. Konsultantem do spraw efektów specjalnych był wybitny hollywoodzki specjalista Richard Bain, który wcześniej współpracował z takimi wizjonerami kina jak Christopher Nolan, Peter Jackson oraz Terry Gilliam i ma w dorobku efekty do światowych hitów, między innymi: "Casino Royale", "Incepcji", "King Konga" i "Nędzników". Przez plan przewinęło się ponad 3 000 statystów. Budową imponujących dekoracji zajęło się 10 odrębnych ekip, które do zainscenizowania zniszczonego miasta użyły 5 000 ton gruzu. Obsada została wybrana w serii ogólnopolskich castingów, w których wzięło udział ponad 7 000 osób.

Film obejrzało w  kinach ponad 1 700 000 widzów. Ten wynik powstańczej superprodukcji czyni z obrazu Jana Komasy jeden z trzech największych historycznych przebojów kinowych ostatniej dekady.

Płyty DVD i Blu-ray dodatkowo zostaną wzbogacone o ponad godzinę materiałów specjalnych oraz audiodeskrypcję i wersję dla osób niesłyszących.

Płyty do nabycia od 28 stycznia 2015.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones