"Michael": filmowa biografia Michaela Jacksona mniej kontrowersyjna niż zapowiadano

World of Reel / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Michael%22%3A+filmowa+biografia+Michaela+Jacksona+mniej+kontrowersyjna+ni%C5%BC+zapowiadano-154527
"Michael": filmowa biografia Michaela Jacksona mniej kontrowersyjna niż zapowiadano
źródło: Getty Images
autor: KMazur
Twórcy "Michaela", filmowej biografii Michaela Jacksona, zapowiadali, że ich produkcja nie będzie pomijać kontrowersyjnych tematów. Wygląda na to, że choć nie minęli się z prawdą, przyjęli perspektywę, dzięki której ich bohater zostanie przedstawiony w korzystnym świetle.

"Michael": biografia króla popu mniej kontrowersyjna niż zapowiadano?


Matt Belloni, dziennikarz związany z portalem Puck, miał okazję przeczytać scenariusz "Michaela". Z jego informacji wynika, że twórcy przedstawiają króla popu jako ofiarę spisku chciwych rodziców. Taki obrót spraw nie powinien nikogo dziwić, biorąc pod uwagę, że w projekt zaangażowani są członkowie rodziny zmarłego w 2009 roku muzyka, m.in. jego bratanek, który wciela się w tytułową rolę.

Belloni przytacza scenę, w której jeden z najbliższych współpracowników Jacksona mówi: Nie obawiam się dzieci, tylko ich rodziców. Drzwi Michaela są otwarte dla ogromnej ilości osób, a wśród nich nie brakuje chciwych ludzi.

Blog World of Reel cytuje inny fragment tekstu Belloniego, z którego wynika, że twórcy starają się wybielić swojego bohatera: 

"Michael" opiera się na założeniu, że to agresywny ojciec bohatera sprawił, że Michael stał się bardzo niepewnym siebie, ale nieszkodliwym Piotrusiem Panem nieustannie przeżywającym dzieciństwo, którego został pozbawiony. Sytuacja ta została wykorzystana przez złych ludzi, którzy dostrzegli okazję, by wyciągnąć z niej korzyści. Scenariusz w bardzo agresywny sposób próbuje przedstawić Michaela jako niewinną ofiarę.

"Michael" – filmowa biografia Michaela Jacksona w drodze na ekran. Co o niej wiemy?


Film "Michael" wyreżyseruje Antoine Fuqua ("Dzień próby", seria "Bez litości") według scenariusza Johna Logana ("Gladiator", "Skyfall"). Stanowisko producenta piastuje  Graham King ("Infiltracja", "Bohemian Rhapsody").     

W projekt zaangażowani są także operator Dion Beebe (Oscar za "Wyznania gejszy"), scenografka Barbara Ling (Oscar za "Pewnego razu... w Hollywood"), charakteryzator Bill Corso (Oscar za "Lemony Snicket: Serię niefortunnych zdarzeń"), operator dźwięku John Warhurst (Oscar za "Bohemian Rhapsody") i kostiumografka Marci Rodgers ("Czarne bractwo. BlacKkKlansman"). 

Tytułową rolę zagra Jaafar Jackson, bratanek zmarłego w 2009 roku muzyka. W obsadzie znaleźli się też Colman Domingo i Nia Long, którzy wcielą się w Joego i Katherine Jacksonów, oraz Miles Teller. Zagra on prawnika Johna Brancę.

Premiera zapowiedziana jest na 18 kwietnia 2025 roku.

Zobacz zwiastun dokumentu "Leaving Neverland: Ciemna strona Michaela Jacksona"


W 2019 roku na festiwalu Sundance zadebiutował kontrowersyjny dokument "Leaving Neverland: Ciemna strona Michaela Jacksona". Będący owocem współpracy Channel 4 i HBO w tym samym roku został uhonorowany nagrodą Emmy. Przypominamy jego zwiastun: 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones