"Oblicza śmierci" zostaną reanimowane

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Oblicza+%C5%9Bmierci%22+zostan%C4%85+reanimowane-142311
"Oblicza śmierci", seria utrzymanych w konwencji dokumentu horrorów będących hitem ery VHS, zostanie reanimowana. Prawa do tytułu wykupiła wytwórnia Legendary Entertainment, która planuje stworzyć na jego podstawie nową franczyzę. Napisanie scenariusza i reżyserię powierzono Isie Mazzei i Danielowi Goldhaberowi, czyli duetowi stojącemu za thrillerem "Cam".


Pierwsza część oryginalnej serii została wydana w 1978 roku. Był to zbiór filmików przedstawiających drastyczne sceny: wypadki, przestępstwa, egzekucje czy relacje z autopsji opatrzone komentarzem patologa, dr. Francisa B. Grössa. Mimo że większość z nich została zaaranżowana, produkcja wzbudzała kontrowersje, a nawet została zakazana w niektórych krajach (było ich jednak mniej niż twierdzili twórcy). 

Bohaterką nowej wersji będzie próbująca dojść do siebie po traumatycznych przeżyciach moderatorka serwisu społecznościowego zbliżonego do YouTube'a. Zadaniem dziewczyny jest usuwanie materiałów zawierających przemoc. Pewnego dnia trafia na grupę użytkowników odtwarzających sceny morderstw z oryginalnej wersji filmu. Będzie musiała ustalić, czy przesyłane przez nich materiały zostały zainscenizowane czy są zapisem prawdziwych zdarzeń.
Udostępnij: