"Onirica", najnowszy film Lecha Majewskiego, za miesiąc w kinach!

https://www.filmweb.pl/news/%22Onirica%22%2C+najnowszy+film+Lecha+Majewskiego%2C+za+miesi%C4%85c+w+kinach-110431
17 kwietnia wejdzie do kin "Onirica", najnowszy film Lecha Majewskiego. Uznany na całym świecie reżyser oraz scenarzysta, był także przy tym tytule autorem scenografii, operatorem, kompozytorem oraz producentem.

Prezentujemy oficjalny plakat:


oraz zwiastun:
"Onirica" zamyka tryptyk złożony z filmów: "Ogród Rozkoszy Ziemskich" oraz "Młyn i Krzyż". Po arcydziełach malarstwa, obrazach Hieronima Boscha oraz Pietera Bruegla (starszego), tym razem inspiracją dla Lecha Majewskiego był jeden z najważniejszych utworów w historii literatury - "Boska Komedia" Dantego Alighieri.  

Powstał poemat filmowy, łączący malarstwo z poezją, będący refleksją nad polską współczesnością, dla której kontekstem jest podzielona, średniowieczna Florencja Dantego. Lech Majewski zestawia osobisty dramat bohatera (śmierć ukochanej i przyjaciela) z dramatami zbiorowymi roku 2010, w którym działy się "dantejskie sceny": powodzie, pożary, osuwająca się ziemia i katastrofa samolotu prezydenckiego.  

"Onirica" to, jak pisał Tadeusz Sobolewski, "rodzaj erudycyjnego traktatu o żałobie", pełen niezwykłych wizji film, będący rozważaniem zarówno nad sensem śmierci, jak i potęgą miłości, "co wprawia w ruch słońce i gwiazdy" (jak głosi ostatni wers dzieła Dantego).  

Zapraszamy na stronę filmu: https://www.onirica.pl oraz fanpage: https://www.facebook.com/OniricaPsiePole

Dystrybutorem filmu jest Stowarzyszenie "Angelus Silesius".
Informacja sponsorowana
Udostępnij: