"Osierocony Brooklyn" na Blu-ray i DVD już 15 kwietnia

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Osierocony+Brooklyn%22+na+Blu-ray+i+DVD+ju%C5%BC+15+kwietnia-137271
Edward Norton to nie tylko jeden z najlepszych współczesnych aktorów i zdobywca trzech nominacji do Oscara, ale również utalentowany reżyser i twórca kultowej komedii romantycznej "Zakazany owoc". Kryminałem "Osierocony Brooklyn" Norton po blisko dwudziestoletniej przerwie powrócił za kamerę. Jego uhonorowana nominacją do Złotego Globu ekranizacja powieści Jonathana Lethema zadebiutuje na Blu-ray™ i DVD już 15 kwietnia.


Film "Osierocony Brooklyn", którego akcja rozgrywa się w latach 50. XX wieku w Nowym Jorku, opowiada historię Lionela Essroga (Edward Norton), samotnego prywatnego detektywa cierpiącego na zespół Tourette'a. Postanawia rozwikłać zagadkę morderstwa swojego mentora i jedynego przyjaciela Franka Minny (Bruce Willis). Dysponując jedynie kilkoma wskazówkami i własnym obsesyjnym umysłem, Lionel odkrywa pilnie strzeżone sekrety. Trafia z przesiąkniętych ginem klubów jazzowych w Harlemie do surowych slumsów Brooklynu i wreszcie na pełne przepychu salony najbardziej wpływowych graczy w Nowym Jorku. Stawia czoła najgroźniejszemu człowiekowi w mieście (Alec Baldwin). Wszystko po to, by uczcić pamięć przyjaciela i ocalić kobietę, która może okazać się dla niego jedynym ratunkiem.

Film "Osierocony Brooklyn" jest ekranizacją uhonorowanej nagrodą National Book Critics Circle Award powieści Jonathana Lethema pod tym samym tytułem. Obraz na podstawie własnego scenariusza wyreżyserował trzykrotnie nominowany do Oscara aktor Edward Norton ("Lęk pierwotny", "Więzień nienawiści", "Birdman"), wielki fan książki, który poświęcił blisko dwadzieścia lat życia, by doprowadzić do jej ekranizacji. Norton wcielił się również w główną rolę cierpiącego na zespół Tourette'a prywatnego detektywa Lionela Essroga. Obok niego w filmie "Osierocony Brooklyn" wystąpili Gugu Mbatha-Raw ("Piękna i Bestia"), nominowany do Oscara Alec Baldwin ("Cooler"), dwukrotny zdobywca nagrody Emmy Bobby Cannavale (serial "Zakazane imperium"), czterokrotnie nominowany do Oscara Willem Dafoe ("Van Gogh. U bram wieczności") oraz laureat Złotego Globu Bruce Willis (seria "Szklana pułapka").

"Osierocony Brooklyn" zdobył nominację do Złotego Globy w kategorii "najlepsza muzyka" (Daniel Pemberton) oraz nominację do Złotej Żaby festiwalu Energa Camerimage 2019 za najlepsze zdjęcia (Dick Pope). Na tym samym festiwalu Edward Norton odebrał nagrodę im. Krzysztofa Kieślowskiego.

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU BLU-RAY:
    Making of: Proces twórczy Edwarda Nortona
    Sceny niewykorzystane
    Komentarz reżysera

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU DVD:
    Making of: Proces twórczy Edwarda Nortona