Drugi sezon "Rodu Smoka" będzie krótszy

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22R%C3%B3d+Smoka%22%3A+drugi+sezon+prequela+%22Gry+o+tron%22+b%C4%99dzie+mia%C5%82+mniej+odcink%C3%B3w+ni%C5%BC+pierwszy-150113
Drugi sezon "Rodu Smoka" będzie krótszy
źródło: Materiały prasowe
Czy krócej znaczy lepiej? Stacja HBO ujawniła, że drugi sezon serialu "Ród Smoka" będzie miał mniej odcinków niż pierwszy. Obecnie trwa dyskusja, ile sezonów ma mieć prequel "Gry o tron", którego akcja rozgrywa się 170 lat przed wydarzeniami z oryginału.

"Ród Smoka": trzy czy cztery sezony?

Skrócenie drugiego sezonu względem pierwszego jest częścią długoterminowej strategii dotyczącej serialu. Obecnie w HBO trwają już rozmowy nad potencjalnym zielonym światłem dla sezonu trzeciego. Z tego, co wiadomo, wyjściowa strategia na serial zakładała, że będzie on miał trzy bądź cztery sezony. Showrunner Ryan Condal i producent oraz autor pierwowzoru George R.R. Martin podobno przemyśleli teraz na nowo koncepcję serialu i ustalili, w jaki sposób rozbić historię na odcinki i sezony.

Kiedy HBO po raz pierwszy poinformowało o przedłużeniu "Rodu Smoka" na nowy sezon, nie podano przewidywanej liczby odcinków. Podobno początkowo druga seria miała składać się - podobnie jak pierwsza - z dziesięciu epizodów. Wyjściowy plan uległ jednak zmianie i doprowadził do przepisania scenariuszy. Skrócenie sezonu podobno nie wynika jednak podobno z cięć budżetowych w Warner Bros. Discovery, a z powodów czysto artystycznych i fabularnych.


Część intrygi zaplanowana na sezon drugi - w tym scena dużej bitwy - podobno została przesunięta do sezonu trzeciego. W związku z tym wzrasta prawdopodobieństwo, że serial potrwa jednak cztery sezony. Condal i Martin wciąż jednak nie mogą podjąć ostatecznej decyzji. Jeszcze w październiku Martin pisał na swoim blogu, że cieszy się, iż serial ma 10 odcinków na sezon, i przewiduje, że "Ród Smoka" potrzebuje cztery serie na opowiedzenie swojej historii.

Zdjęcia do drugiego sezonu mają ruszyć już niedługo w Wielkiej Brytanii. Premierę zaplanowano na lato 2024 roku.

Mam parę uwag: oceniamy pierwszy sezon "Rodu Smoka"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones