"Sherlock Holmes 3": Robert Downey Jr. nadal traktuje ten film jako priorytet. Kolejny krok to uniwersum?

The Wrap / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Sherlock+Holmes+3%22%3A+Robert+Downey+Jr.+nadal+traktuje+ten+film+jako+priorytet.+Kolejny+krok+to+uniwersum-150442
"Sherlock Holmes 3": Robert Downey Jr. nadal traktuje ten film jako priorytet. Kolejny krok to uniwersum?
Od premiery filmu "Sherlock Holmes: Gra cieni" minie w tym roku 12 lat. Przez ten czas wiele razy dochodziły do nas informacje, że wytwórnia Warner Bros. szykuje trzecią odsłonę przygód genialnego brytyjskiego detektywa. Dziś dostaliśmy potwierdzenie, iż projekt wciąż jest priorytetem zarówno dla studia jak i odtwórcy tytułowej roli Roberta Downeya Jr.   

Robert Downey Jr. wróci na ekran jako Sherlock HolmesGoszcząc w podcaście redakcji The Wrap, producentka "Sherlocka Holmesa" Amanda Burrell wyznała: tuż przed naszym spotkaniem mieliśmy wspólny lunch z Robertem. To była bardzo konkretna rozmowa. Więc tak, ten film jest w planach. Zrobimy go, kiedy nadejdzie odpowiedni moment, z odpowiednimi ludźmi. Jest to priorytet zarówno dla firmy jak i Roberta.

Kiedy ostatni raz mogliście przeczytać o "Sherlocku Holmesie 3" na łamach Filmwebu, informowaliśmy, że film ma dać początek nowemu ekranowemu uniwersum pod roboczym tytułem "mystery-verse". Oczywiście możemy zrobić wyłącznie trzeci film i na tym skończyć - przyznała Susan Downey, partnerka Roberta Downeya Jr. w życiu prywatnym i zawodowym - Sądzimy jednak, że mamy do czynienia z wyjątkową okazją do zbudowania czegoś więcej, wykorzystania niektórych postaci z trzeciego filmu do stworzenia nowych historii. Mamy wielkie plany, ale potrzeba na to czasu. Marvel nie został zbudowany w ciągu jednego dnia.  Zdaniem samego Downeya Jr. trzeci film może być znakomitym punktem wyjścia dla różnorodnych opowieści detektywistycznych rozgrywających się w coraz to nowych epokach.


"Sherlock Holmes 3": co wiemy o filmie?Szczegóły "Sherlocka Holmesa 3" są na razie trzymane w tajemnicy. Swego czasu po sieci krążyła plotka, że tym razem słynny detektyw wyruszy do San Francisco. Wiemy za to, że filmu nie wyreżyseruje twórca dwóch poprzednich części, Guy Ritchie. Jego miejsce zajął autor "Rocketmana" oraz "Randka, bez odbioru",  Dexter Fletcher.

Dwa dotychczasowe filmy o Sherlocku Holmesie zarobiły w kinach na całym świecie blisko 1,1 mld dolarów. Na ekranie prócz Downeya Jr. możemy w nich podziwiać m.in. Jude'a Law (doktor Watson), Rachel McAdams (Irene Adler), Noomi Rapace (Madam Simza Heron), Kelly Reilly (Mary Watson) oraz Jareda Harrisa (profesor Moriarty).

Filmografię Downeya Jr. zamyka dramat biograficzny "Oppenheimer", w którym gwiazdor wcielił się w szefa Komisji Energii Atomowej Stanów Zjednoczonych, Lewisa Straussa. Film w reżyserii Christophera Nolana trafi do polskich kin 21 lipca.

Zwiastun filmu "Sherlock Holmes"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones