David Fincher miał nakręcić "Spider-Mana". Pogrążyła go szczerość

The Playlist / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Spider-Man%22+i+David+Fincher.+Dlaczego+re%C5%BCyser+%22Siedem%22+nie+nakr%C4%99ci%C5%82+filmu-152645
David Fincher miał nakręcić "Spider-Mana". Pogrążyła go szczerość
David Fincher promuje właśnie "Zabójcę", swój nowy film na platformie Netflix. W rozmowie z dziennikarzem brytyjskiego "Guardiana" zebrało mu się na wspominki i opowiedział o tym, jak to prawie nakręcił film o Spider-Manie.

David Fincher miał radykalny pomysł na Spider-ManaReżyser "Zabójcy" wspomina, że Sony zaproponowało mu stanowisko reżysera filmu "Spider-Man" po sukcesie "Siedem". Fincher miał nawet pomysł na bohatera.

Chciał zrezygnować z opowieść origin o nastoletnim Peterze Parkerze i ugryzieniu przez pająka. Zamiast tego chciał się skupić na dorosłym bohaterze. Kiedy przedstawiciele Sony zapytali się go, dlaczego nie chce na ekranie pokazać jednej z najsłynniejszych komiksowych historii związanych z Człowiekiem-Pająkiem, Fincher odpowiedział: "to głupie".

GettyImages-1765079852.jpg Getty Images © Roy Rochlin


Reżyser dodaje, że rozumie, iż historia tego, jak Peter Parker dostał swoje moce znaczy wiele dla wielu ludzi. Dla niego cała ta historia z pająkiem była idiotyczna. Jest wiele rzeczy, które mogę zrobić w swoim życiu, ale to nie jest jedną z nich - dodaje Fincher.

Ta szczerość kosztowała go posadę reżysera. Ostatecznie "Spider-Man" został wyreżyserowany przez Sama Raimiego i to jemu (razem z "X-Men") zawdzięczamy ogromną popularność ekranizacji komiksów w pierwszych dekadach XXI wieku.

Fani Finchera chyba nie żałują, że tak potoczyła się historia. Po "Siedem" nakręcił "Grę", "Podziemny krąg" i "Azyl", które ugruntowały jego pozycję jako jednego z najciekawszych reżyserów przełomu wieków.

Zwiastun filmu "Zabójca"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones