"Spider-Man: Daleko od domu" najbardziej kasowym filmem Sony

Deadline, Discussing Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Spider-Man%3A+Daleko+od+domu%22+najbardziej+kasowym+filmem+Sony-134290
"Spider-Man: Daleko od domu" już dziś zostanie najbardziej kasowym filmem w historii wytwórni Sony. Według prognoz na koniec niedzieli jego globalne wpływy wyniosą 1 109,0 mln dolarów.


Dotychczasowym rekordzistą Sony był "Skyfall", który w skali całego globu zarobił 1 108,6 mln dolarów. Daje to obecnie miejsce poza pierwszą dwudziestką najbardziej kasowych filmów w historii (a dokładniej, miejsce 26).

 "Spider-Man: Daleko od domu" ma szansę przekroczyć rekord "Skyfall" o całkiem sporą sumkę. Na Reddicie pojawiła się bowiem informacja o tym, że Sony planuje ponowne wprowadzenie widowiska do szerokiej dystrybucji. Miałoby to nastąpić na przełomie sierpnia i września.

Jest to ruch podobny do tego, jaki wykonał wcześniej Disney z "Avengers: Koniec gry", kiedy starał się pokonać "Avatara" w walce o tytuł najbardziej kasowego filmu wszech czasów. W przeciwieństwie jednak do Disneya, Sony planuje pokazać fanom wersję rozszerzoną "Spider-Mana". Studio liczy, że dzięki temu uda się osiągnąć w Ameryce wpływy w wysokości 400 milionów dolarów (obecnie na koncie jest 376 mln).