Spider-Man z powrotem w MCU!

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Spider-Man+z+powrotem+w+MCU-134872
Po krótkiej wyprowadzce Spider-Man powraca do filmowego uniwersum Marvela. Należące do Disneya studio osiągnęło nareszcie porozumienie w sprawie dalszej współpracy z wytwórnią Sony, która posiada prawa do postaci człowieka-pająka.


Przypomnijmy: pod koniec sierpnia ogłoszono, że Marvel nie będzie realizował kolejnych filmów o Spider-Manie, a także nie będzie mógł wykorzystywać tej postaci w swoich produkcjach. Informacja spadła na fanów  dzień po tym, jak "Spider-Man: Daleko od domu" stał się najbardziej kasowym tytułem w historii Sony.

Jak łatwo się domyślić, źródłem konfliktu były pieniądze. Otóż Disney, widząc olbrzymią sumę, z której praktycznie nic nie trafiło na jego konto (wytwórnia otrzymywała zaledwie 5% z wpływów), postanowił zawalczyć o swoje. Według pojawiających się w mediach informacji, Studio Myszki Miki chciało, żeby w przypadku nowych filmów Sony dzieliło się z nim zyskami po połowie. Druga strona nie była tym zainteresowana i tak rozmowy zostały zakończone.

Jak widać, po ponad miesiącu wytwórnie zakopały wojenny topór. Disney ma otrzymać 25%  wpływów ze sprzedaży "Spider-Mana 3", a także zachować prawa do gadżetów z postacią człowieka-pająka. Superbohater (Tom Holland) pojawi się również w jednym z filmów wchodzących w skład MCU.

Premierę kolejnego "Spider-Mana" zaplanowano na 16 lipca 2021 roku. Za kamerą stanie najprawdopodobniej Jon Watts, który wyreżyserował dwa poprzednie odcinki cyklu.