"Szklana pułapka 6" będzie sequelem i prequelem

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Szklana+pu%C5%82apka+6%22+b%C4%99dzie+sequelem+i+prequelem-113985
20th Century Fox chce, aby szósta część "Szklanej pułapki" była zarówno sequelem, jak i prequelem serii. Akcja filmu ma się rozgrywać w dużej mierze w 1979 roku i opowiadać o początkach kariery Johna McClane'a w szeregach nowojorskiej policji.


Możliwe, że twórcy zamierzają sięgnąć po wydawaną w latach 2009-2010 komiksową miniserię "Die Hard: Year One" autorstwa Howarda Chaykina. Opowiada ona o pierwszym starciu dzielnego policjanta z terrorystami w 1976 roku.

Do realizacji szóstej części zatrudniono reżysera Lena Wisemana oraz producenta Lorenzo di Bonaventurę. Ten pierwszy nakręcił "Szklaną pułapkę 4", która w 2007 roku zarobiła 383 miliony dolarów, zbierając przy okazji dobre recenzje. Ten drugi znany jest najlepiej z serii "Transformers" i "Red".

W nowym filmie z pewnością pojawi się Bruce Willis. Jak można się jednak domyślać, przypadnie mu raczej rola drugoplanowa. W młodego Johna McClane'a wcieli się inny aktor. Nie byłby to pierwszy raz, gdy Willis wcielałby się do spółki z drugą osobą w tę samą postać. Wystarczy wspomnieć "Loopera", gdzie gwiazdor występował razem z Josephem Gordonem Levittem.

Pięć odsłon "Szklanej pułapki" przyniosło około półtora miliarda dolarów wpływów.
Udostępnij: