"The Suicide Squad" przebije "Strażników Galaktyki"?

/Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22The+Suicide+Squad%22+przebije+%22Stra%C5%BCnik%C3%B3w+Galaktyki%22-140012
"The Suicide Squad" przebije "Strażników Galaktyki"?
James Gunn zdradził nieco szczegółów dotyczących "The Suicide Squad". Reżyser obiecuje widowisko na gigantyczną skalę i szacuje, że w powstającym dla DC filmie znajdzie się więcej praktycznych efektów specjalnych niż w kilku produkcjach Marvela razem wziętych.

Gunn zapowiada, że film ma dużo większy rozmach niż dwie części "Strażników Galaktyki", które nakręcił: W tamtych filmach kręciliśmy bardzo dużo na bluescreenie. Męczy mnie spędzanie trzech tygodni na planie, gdzie mamy tylko trzy pomalowane na fioletowo kamienie. Ale "The Suicide Squad" to duży film z mnóstwem praktycznych efektów. Zbudowaliśmy gigantyczną scenografię.

Producent Peter Safran podobno usłyszał od wytwórni Warner Bros., że ten film był największym przedsięwzięciem konstrukcyjnym w historii studia. Na potrzeby widowiska zbudowano ponad 100 planów. Część akcji rozgrywa się na fikcyjnej latynoamerykańskiej wyspie Corto Maltese. Safran zdradził okoliczności misji, która sprowadza tam bohaterów: Na miejscu muszą zniszczyć nazistowskie więzienie oraz laboratorium o nazwie Jotunheim, gdzie przetrzymywano politycznych jeńców i przeprowadzano eksperymenty.

Nad efektami specjalnymi czuwał Dan Sudick, który pracował też przy każdym filmie Marvela kręconym w Atlancie. On uważa, że przy tym filmie zrealizował więcej efektów specjalnych niż przy wszystkich filmach Marvela razem wziętych, powiedział Gunn (mając na myśli oczywiście praktyczne efekty specjalne, zrealizowane na planie, a nie w postprodukcji). I to faktycznie prawda, bo miażdżymy tu samochody, wysadzamy mnóstwo rzeczy, robimy rozbryzgi krwi. Mogliśmy zrobić, co chcieliśmy. Nie było żadnych zasad dotyczących seksu i przemocy.

Jeśli chodzi o potencjalny sequel filmu, Gunn powiedział, że "jest taka możliwość". Zdradził też, że napisał już "siedem i pół" odcinków serialu, którego bohaterem będzie grany przez Johna Cenę Peacemaker.

Premierę "The Suicide Squad" zapowiedziano na 4 sierpnia 2021.
Udostępnij: