Filmweb poleca "Legion Samobójców. The Suicide Squad"

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/Filmweb+poleca+%22Legion+Samob%C3%B3jc%C3%B3w.+The+Suicide+Squad%22-143406
Filmweb poleca "Legion Samobójców. The Suicide Squad"
Do kin wchodzi dziś "Legion Samobójców. The Suicide Squad" w reżyserii Jamesa Gunna z Idrisem Elbą, Margot Robbie i Johnem Ceną w obsadzie. Redakcja Filmwebu postanowiła wyróżnić film znakiem jakości "Filmweb poleca".

Tak pisał o filmie Jakub Popielecki:

Po dwóch częściach "Strażników Galaktyki" wydaje się chyba jasne, że ulubiony temat Gunna to rodzina. Jego Suicide Squad poskładany jest zatem z postaci wyklętych ojców, straumatyzowanych synów i córek w żałobie, z toksycznych frustratów, których nadludzkie umiejętności są raczej przekleństwem niż błogosławieństwem. Każdy z nich widzi w towarzyszach broni kolejne emanacje swoich bliskich, ale przyjacielska komitywa daje szansę na przepracowanie traumy. Oczywiście, najpierw trzeba przeżyć misję, bo Gunn podkręca potencjometr "samobójczości" do maksimum i ma dla nas szereg niespodzianek. Na szczęście wie, że od twistów i zmyłek ważniejsza jest klarowność narracji. Każda z postaci ma więc czytelny łuk narracyjny, każda przechodzi przemianę bądź odsłania nową twarz. A kiedy my wiemy z kolei, kim są bohaterowie, kiedy rozumiemy, dlaczego podejmują kolejne wybory, kiedy przeżywamy razem z nimi ich prywatne dramaty, machina empatii działa jak należy i wszystkie inne klocki - spektaklu czy tematu - wskakują na swoje miejsca.

Całą recenzję przeczytacie TUTAJ.


"Legion Samobójców. The Suicide Squad" opowiada o oddziale superprzestępców wysłanym prze Amandę Waller (Viola Davis) na misję specjalną na wyspę Corto Maltese. W szeregach grupy są m.in. Bloodsport (Idris Elba), Peacemaker (John Cena), Kapitan Boomerang (Jai Courtney), Ratcatcher II (Daniela Melchior), Savant (Michael Rooker), King Shark (Sylvester Stallone), Javelin (Flula Borg), Rick Flagg (Joel Kinnaman) i Harley Quinn (Margot Robbie). Nie każdy ujdzie jednak z życiem.

Znak jakości "Filmweb Poleca!" to wyróżnienie przyznawane przez redakcję Filmwebu filmom zasługującym na szczególną uwagę widzów. Są wśród nich nie tylko produkcje artystyczne, ale także komercyjne, doskonale spełniające wymagania danego gatunku bądź przekraczające je w zaskakujący sposób.