"W drodze" bez cenzury w Polsce

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22W+drodze%22+bez+cenzury+w+Polsce-86981
"W drodze", adaptacja kultowej powieści Jacka Kerouaca, trafi do kin na świecie w dwóch wersjach. Ta pełna zawiera liczne sceny nagości i seksu z udziałem bohaterów granych m.in. przez Kristen Stewart, Sama Rileya, czy Garretta Hedlunda. Namiętność i seksualne pożądanie to bowiem jeden z tematów filmu w reżyserii Waltera Sallesa.
 


Obyczajowa śmiałość sprawiła, że "W drodze" w wielu krajach, w tym w USA, trafi do kin w wersji skróconej, gdzie wspomniane wyżej sceny zostaną złagodzone. Polscy widzowie, podobnie jak to było w przypadku "Antychrysta" Larsa von Triera, zobaczą natomiast pełen, nieocenzurowany film. Wejdzie on do kin w Polsce już 14 września, jeszcze przed amerykańską premierą.

Młody pisarz Sal Paradise (Sam Riley) w towarzystwie przyjaciela i nieobliczalnego włóczęgi, Deana Moriarty’ego (Garrett Hedlund), oraz jego wyzwolonej dziewczyny Marylou (Kristen Stewart), rusza w szaleńczą wyprawę po Ameryce. Podróżują razem autostopem i jeżdżą kradzionymi samochodami, szukając przygód, narkotyków, alkoholu i wolnej miłości. Ich wędrówka jest spełnieniem marzenia całej generacji, wyzwaniem rzuconym obłudnej obyczajowości i nudzie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones