"Wind River 2" w drodze na ekran. Za kamerą reżyserka "Falcona i Zimowego Żołnierza" Kari Skogland

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Wind+River+2%22+w+drodze+na+ekran.+Za+kamer%C4%85+re%C5%BCyserka+%22Falcona+i+Zimowego+%C5%BBo%C5%82nierza%22+Kari+Skogland-148386
"Wind River 2" w drodze na ekran. Za kamerą reżyserka "Falcona i Zimowego Żołnierza" Kari Skogland
Kari Skogland ("Falcon i Zimowy Żołnierz") stanie za kamerą dreszczowca "Wind River: The Next Chapter". To kontynuacja zrealizowanego w 2017 roku filmu "Wind River. Na przeklętej ziemi" z Jeremym Rennerem i Elizabeth Olsen w rolach głównych.

"Wind River: The Next Chapter": szczegóły filmuGłównym bohaterem sequela będzie drugoplanowa postać z oryginału - Chip Hanson grany przez Martina Sensmeiera. Gdy w tytułowym rezerwacie dochodzi do serii rytualnych morderstw, FBI prosi świeżo upieczonego tropiciela o pomoc. Prowadząc śledztwo, Chip zostaje uwikłany w desperacką i niebezpieczną walkę między wpływowymi przeciwnikami.


Scenariusz "Wind River: The Next Chapter" napisali Patrick Massett i John Zinman. Zdjęcia mają rozpocząć się w styczniu przyszłego roku. Film będzie koprodukcją Castle Rock Entertainment, Acacia Filmed Entertainment oraz Thunder Road Pictures.

"Wind River": co to za film?Pierwsza "Wind River" opowiada historię pracującego na terenie indiańskiego rezerwatu lokalnego tropiciela Cory'ego Lamberta (Jeremy Renner). Mężczyzna znajduje w pokrytych śniegiem leśnych ostępach zwłoki nastoletniej dziewczyny. Przed śmiercią ofiara została brutalnie zgwałcona. Na miejsce zbrodni przybywa młoda agentka FBI Jane Banner (Elizabeth Olsen). Jest niedoświadczona, nie zna ludzi, a miejscowi nie ufają obcym, tym bardziej białym. Czy korzystając z pomocy Lamberta uda się jej skłonić do mówienia zamkniętą indiańską społeczność i odnaleźć sprawców, zanim sypiący śnieg zatrze wszystkie ślady?

Autorem scenariusza oraz reżyserem oryginału jest nominowany do Oscara Taylor Sheridan ("Aż do piekła", "Sicario", "Yellowstone").


Kari Scogland: najbardziej znane dokonaniaKari Skogland pracowała do tej pory głównie jako reżyserka seriali. W jej portfolio prócz "Falcona i Zimowego Żołnierza" znajdziemy również takie znane tytuły jak: "Zakazane imperium", "Dochodzenie", "Wikingowie", "House of Cards", "Zawód Amerykanin" oraz "The Walking Dead". W przyszłości Skogland stanie za kamerą widowiska "Cleopatra" z Gal Gadot w roli głównej. 

GettyImages-82767600.jpg Getty Images © Matt Carr


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones