Patty Jenkins zrezygnowała z kręcenia "Kleopatry" z Gal Gadot

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Patty+Jenkins+zrezygnowa%C5%82a+z+kr%C4%99cenia+%22Kleopatry%22+z+Gal+Gadot-144779
Patty Jenkins zrezygnowała z kręcenia "Kleopatry" z Gal Gadot
źródło: Getty Images
autor: Theo Wargo
"Cleopatra" z Gal Gadot straciła reżyserkę. "Cleopatra" z Gal Gadot zyskała reżyserkę. Piastującą początkowo stanowisko reżyserki Patty Jenkins zastąpiła twórczyni serialu "Falcon i Zimowy Żołnierz" Kari Skogland. Jenkins wciąż sprawuje nad projektem pieczę producencką. 

Co wiemy o filmie "Cleopatra" z Gal Gadot?"Cleopatra" opowie o losach słynnej królowej Egiptu. Wokół filmu zdążyły się już pojawić kontrowersje. Wiele osób skrytykowało fakt, że w głównej roli nie zobaczymy egipskiej bądź macedońskiej aktorki.

Pochodząca z Izraela Gadot odpowiedziała fanom słowami:

Szukaliśmy macedońskiej aktorki, która pasowałaby na Kleopatrę. Nie znaleźliśmy jej, a ja mam w sobie dużo pasji dla tej postaci, wyjaśniła gwiazda. Mam przyjaciół z całego świata, którzy są muzułmanami, chrześcijanami, ateistami, buddystami czy oczywiście wyznawcami judaizmu. Ludzie to ludzie, a ja chciałabym podtrzymać dziedzictwo Kleopatry i uhonorować tę niesamowitą ikonę, którą tak bardzo podziwiam. Każdy może nakręcić o niej film. Ja jestem na tyle zakręcona na tym punkcie, że nakręcę własny.

Scenarzystką oraz producentką wykonawczą filmu "Cleopatra" jest Laeta Kalogridis ("Wyspa tajemnic"). Realizację finansuje wytwórnia Paramount.

Czym zasłynęła Kleopatra?Prawdziwa Kleopatra VII Filopator była ostatnią helleńską władczynią Egiptu. Panowała od 51 roku p.n.e. aż do swojej śmierci 21 lat później. Zgodnie z tradycją poślubiła brata Ptolemeusza XIII, z którym wspólnie rządziła krajem. Ich stosunki nie układały się jednak najlepiej i wkrótce Kleopatra została zmuszona do ucieczki do Judei. Królowa zyskała wówczas wsparcie Juliusza Cezara i dzięki niemu stała się samodzielną władczynią Egiptu. Pomiędzy parą wywiązał się romans, którego owocem był Cezarion. Po śmierci Cezara Kleopatra związała się z Markiem Antoniuszem, któremu urodziła bliźnięta. Kiedy stało się jasne, że Oktawian wygra walkę o władzę nad Rzymem, Kleopatra popełniła samobójstwo. Oktawian zdecydował się przemianować Egipt na rzymską prowincję.

Najsłynniejsza "Kleopatra" z 1963 rokuNajsłynniejszy jak dotąd film o Kleopatrze powstał w 1963 roku. Jego gwiazdami byli Elizabeth Taylor i Richard Burton. W ostatnich latach do zrealizowania widowiska o władczyni Egiptu przymierzali się m.in. James Cameron, Denis Villeneuve oraz David Fincher, a do głównej roli typowano Angelinę Jolie i Lady Gagę.

Poniżej przypominamy zwiastun "Czerwonej noty", w której mogliśmy ostatnio oglądać Gal Gadot.