ANKIETA: Wybierzcie swoją ulubioną komedię muzyczną wszech czasów!

Z okazji premiery nowych przygód dziewczyn z Barden Bellas - "Pitch Perfect 2" - wybierzcie Waszą ulubioną komedię muzyczną wszech czasów. Na swojego faworyta głosujcie na STRONIE ANKIETY.

Lubicie mieszankę muzyki i humoru? Jeśli tak, wybierzcie z nami idealne Waszym zdaniem połączenie tych dwóch elementów. Kilka naszych typów znajdziecie poniżej.

pit.jpg

"Pitch Perfect"
Pierwszą część przygód  ekipy dziewczyn ze studenckiego zespołu The Bellas, które stają do uniwersyteckich zawodów wokalnych, zarobiła na całym świecie ponad 110 milionów dolarów.  Z kolei sam clip "Cups" Anny Kendrick  promujący film na serwisie Youtube miał do tej pory, bagatela, blisko 200 milionów odsłon!  Jeśli dodać do tego, że "Pitch Perfect" to idealne połączenie klimatu "Glee" z  kumpelską dziewczęcą komedią  otrzymamy w pełni zrozumiały  fenomen.

szkola.jpg

"Szkoła rocka"
Jeśli wolicie nieco cięższe brzmienia, na pewno pamiętacie "Szkołę rocka". Jack Black - prywatnie również członek odjechanego zespołu hard-rockowego Tenacious  D - składa tu specyficzny hołd swym rockowym idolom  i jako podszywający się pod nauczyciela gimnazjum rockman przygotowuje swoją klasę do konkursu młodych talentów . Wybór (prawie) oczywisty dla wszystkich wielbicieli Led Zeppelin i Black Sabbath.

Czemu "prawie"? Mocną konkurencją będzie klasyczny "Oto Spinal Tap" - najlepsza parodia heavy metalowego stylu życia w historii kina. Będący bezkompromisową satyrą na ówczesną branżę muzyczną, fałszywy dokument z trasy nieistniejącego zespołu  Spinal Tap stał się tak popularny, że wkrótce Spinal Tap naprawdę ruszyli w trasę… i grają do dziś ! Heavymetalowy odlot.

spin.jpg

"Oto Spinal Tap"
Obrazoburcze poczucie humoru, absurd, nonsens i… momentalnie wpadające w ucho piosenki z kultowymi "Always Look on the Bright Side of Life" czy "Every Sperm is Sacred" na czele – oto znak rozpoznawczy pełnometrażowych dzieł Monty Python. Niektórych muzyczne wstawki w filmach Pythonów irytują, dla nas są niezastąpione i przez to warto je w tym miejscu wymienić. W naszej ankiecie aż 2 filmy Brytyjczyków, "Sens życia" oraz "Żywot Briana".

sens.jpg

"Sens życia wg Monty Pythona"
W naszej ankiecie nie zabrakło też czarującej zarówno dla dzieci, jak i rodziców muzycznej animacji. W tej dziedzinie  prym od zawsze wiódł Disney, a w ostatnich latach szczególnie jeden tytuł tej wytwórni, "Kraina lodu". Piosenki z hitu Disneya z uroczą "Let it go" na czele momentalnie stały się przebojami, pokonując m.in. słynny przebój Pharrella Williamsa "Happy" na gali  Oscarów 2014.

kraina.jpg

"Kraina lodu"
Szukając komedii będącej idealnym połączeniem szalonej akcji, sztubackiego poczucia humoru i genialnej muzyki, nie sposób pominąć filmu, w którym z talentem komediowym Johna Belushiego i Dana Aykroyda spotykają się giganci amerykańskiej sceny muzycznej m.in. Ray Charles, Aretha Franklin, James Brown. Panie i panowie, "Blues Brothers".

blus.jpg

"Blues Brothers"
Na koniec coś dla prawdziwych fanów i fanek Abby oraz…  owłosionej klaty Pierce'a Brosnana - Mamma Mia!

mama.jpg

"Mamma Mia!"
Jeśli brakuje Wam "Muppetów", "High School Musicalu" czy "Glee", nic straconego. Znajdziecie jej w naszej ankiecie – głosujcie TUTAJ.
Informacja sponsorowana
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię