Z serialu "Wikingowie" do ekranizacji kultowej powieści SF

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Alexander+Ludwig+%28%22Wikingowie%22%29+gwiazd%C4%85+ekranizacji+%22Ziemia+trwa%22-154791
Z serialu "Wikingowie" do ekranizacji kultowej powieści SF
źródło: Getty Images
autor: Rodin Eckenroth
Alexander Ludwig, jedna z gwiazd serialu "Wikingowie", ma nowy projekt. To adaptacja kultowej powieści SF "Ziemia trwa".

Co wiemy o projekcie "Ziemia trwa"?"Earth Abides" planowane jest jako serial. Powstanie dla platformy streamingowej MGM+.

Twórcą serialu i jego showrunnerem jest Todd Komarnicki, scenarzysta filmów "Sully" oraz
"Profesor i szaleniec". Zdjęcia ruszają już 8 kwietnia w Vancouver.


"Ziemia trwa" to klasyczna powieść postapokaliptyczna autorstwa George'a R. Stewarta. Po raz pierwszy opublikowana w 1949 roku. Dwukrotnie magazyn "Locus" uwzględniał ją w zestawieniach najlepszych książek science fiction w historii.

Na świecie wybucha epidemia nowej, niezwykle groźnej i zakaźnej choroby. Naukowcy nie potrafią ustalić, czy zarazki pochodzą od zwierząt, powstały w wyniku mutacji czy wymknęły się z laboratorium opracowującego broń biologiczną. Wszelkie próby wprowadzenia kwarantanny zawodzą i w krótkim czasie ludzkość ulega niemal całkowitej zagładzie. Przy życiu pozostają tylko nieliczni, w tym Ish, który podczas pandemii przebywał w górach w Kalifornii. Ish obawia się, że ci, którzy przetrwali, stoczą się w otchłań barbarzyństwa, a dorobek ludzkości zostanie zaprzepaszczony. W poszukiwaniu ocalałych Ish wyprawia się na Wschodnie Wybrzeże, a po powrocie do Kalifornii spotyka mądrą i odważną Em, która wzbudza w nim nadzieję i chęć życia. Razem stawiają czoło niewyobrażalnym wyzwaniom, budując w San Francisco nową wspólnotę i rzucając ziarna nowego początku. [notka wydawcy]

Zwiastun filmu "Przymierze", w którym wystąpił Alexander LudwigPobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones