Amazon nie chce Marvela od Sony

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Amazon+nie+chce+Marvela+od+Sony.+Serial+%22Silk%22+skasowany-155640
Amazon nie chce Marvela od Sony
źródło: Materiały prasowe
Amazon jedną ręką daje, drugą odbiera. Dopiero co ogłoszono serial "Noir" inspirowany postacią Spider-Man Noir, którego w animacjach "Spider-Man" grał Nicolas Cage (aktor powróci w nowym projekcie). Jednocześnie Amazon zrezygnował z przygotowywanego od pięciu lat serialu "Silk: Spider Society".   

Czym miało być "Silk: Spider Society"?Aktorski serial "Silk: Spider Society" powstawał na potrzeby platform Amazonu MGM+ i Prime. Inspirowany był komiksami Marvela o Silk.     

Pod tym pseudonimem ukrywa się Cindy Moon, Amerykanka koreańskiego pochodzenia. Dziewczyna w młodości została ukąszona przez tego samego radioaktywnego pająka, który obdarzył pajęczymi mocami Petera Parkera. Cindy również zdobywa nadludzkie umiejętności. W przeciwieństwie do oryginalnego Spider-Mana, potrafi m.in. produkować organiczną pajęczynę.


Serial został po raz pierwszy zamówiony w 2019 roku. Niestety mimo wielu prób nie udało się stworzyć takiej wizji, która zadowalałaby Amazon.

Pierwotnie projekt pozostawał w rękach Lauren Moon ("Atypowy"). W 2021 roku showrunnerem został Tom Spezialy ("Watchmen").

W 2022 roku "Silk: Spider Society" otrzymał oficjalnie zielone światło. Wtedy też jego scenarzystką i showrunnerką została Angela Kang ("The Walking Dead"). Portal Deadline podaje, że od tego momentu wizja serialu zmieniała się co najmniej trzykrotnie. W międzyczasie zaczęło się mówić o "Noir", którego gwiazdą miał być Nicolas Cage. Ostatecznie uznano, że to w nim kryje się większy potencjał i "Silk: Spider Society" trafiło do kosza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones