Amerykański "The Raid" jak "Parszywa dwunastka"?

Cinema Blend / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ameryka%C5%84ski+%22The+Raid%22+jak+%22Parszywa+dwunastka%22-106823
Kolejne informacje na temat  "The Raid" – amerykańskiego remake'u kultowej produkcji pod tym samym tytułem - zapowiadają, że w filmie zobaczymy dwunastu równorzędnych bohaterów. Oznacza to nieco luźniejsze związki z fabułą pierwowzoru.


Informacja pochodzi od reżysera filmu, Patricka Hughesa ("Niezniszczalni 3"). I może oznaczać dwie rzeczy: że albo na ekranie zobaczymy coś na kształt "Parszywej dwunastki" zmiksowanej z indonezyjskim oryginałem, albo film wykorzysta również wątki z sequela i rozszerzy akcję na całe środowisko gangsterskie z Dżakarty. Ta pierwsza opcja wydaje się ciekawsza - w końcu im mocniej remake odchodzi od struktury oryginału, tym lepiej dla widza.

Taylor Kitsch ("Friday Night Lights") otrzymał propozycję jednej z głównych ról. Wciąż nie wiadomo jednak na sto procent, czy uda się sfinalizować kontrakt. Screen Gems wstrzymało bowiem produkcję filmu, a zdjęcia przeniesiono na styczeń 2015 roku. Wtedy też na plan wejdzie ekipa drugiego sezonu serialu "Detektyw" - przypomnijmy, że agenci Kitscha prowadzą rozmowy z producentami serii w sprawie angażu swojego klienta. I choć udział w żadnym z projektów nie został potwierdzony, może się okazać, że aktor będzie musiał wybierać.

Kompletowanie obsady filmu to w ogóle niekończąca się opowieść. Wśród kandydatów do głównej roli wymieniani byli: Luke Evans, Anthony Mackie, Ethan Hawke, Frank Grillo. Ten ostatni potwierdził w czerwcu występ, ale koniec końców wylądował na drugim planie. Autorem scenariusza jest Brad Ingelsby.

"The Raid" opowie historię ataku grupy policjantów na budynek będący siedzibą niebezpiecznych gangsterów. Jeden z policjantów ma jednak osobistą misję do wykonania. Chce uratować brata, dilera narkotyków...