"Raid": Amerykański remake znów w planach. Powstanie dla Netfliksa

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Raid%22%3A+Ameryka%C5%84ski+remake+zn%C3%B3w+w+planach.+Powstanie+dla+Netfliksa-145100
"Raid": Amerykański remake znów w planach. Powstanie dla Netfliksa
Amerykanie nie mogą zapomnieć o kultowym indonezyjskim akcyjniaku "Raid". Właśnie dowiedzieliśmy się, że po raz kolejny spróbują doprowadzić do realizacji remake'u. Tym razem projekt powstanie dla platformy Netflix.

"Raid": co wiemy o amerykańskim remake'u?Pomysł na nowe podejście do amerykańskiego remake'u wyszedł od agencji artystycznej WME, kiedy ta dowiedziała się, że wygasły wcześniejsze prawa do amerykańskiej wersji filmu "Raid". WME zwróciło się do swoich klientów, Michaela Baya i Patricka Hughesa, którzy wyrazili zainteresowanie projektem.

Michael Bay, który dla platformy Netflix nakręcił "6 Underground", będzie pełnił funkcję producenta. Patrick Hughes, mający na swoim koncie "Niezniszczalnych 3" i cykl komediowy "Bodyguard Zawodowiec", zajmie się reżyserią "Raidu". Będzie również współautorem scenariusza. W pracach nad tekstem wspomoże go James Beaufort.

Z projektem związany jest także Gareth Evans, reżyser oryginału. Będzie jednym z producentów wykonawczych.

GettyImages-453501768.jpg Getty Images © Kevin Winter

Patrick Hughes na premierze filmu "Niezniszczalni 3"

Patrick Hughes i historia amerykańskiego remake'u "Raidu"Amerykański "The Raid" jest w planach już od dekady. I nie po raz pierwszy z projektem związany jest Patrick Hughes. Reżyser informował o tym, że szykuje remake indonezyjskiego hitu już w 2014 roku. Wtedy zapowiadał, że będzie to luźna wariacja łącząca oryginalny "Raid" z "Parszywą dwunastką". Za scenariusz odpowiadał Brad Ingelsby. Jedną z gwiazd miał być Taylor Kitsch. Mówiło się również o udziale Luke'a Evansa, Anthony'ego Mackie, Ethana Hawke'a i Franka Grillo.

Ten ostatni znów związał się z projektem w 2017 roku, kiedy na stanowisko reżysera został wybrany Joe Carnahan. On także przygotował scenariusz filmu. Funkcję producenta objął wtedy Gareth Evans.

W 2020 roku Carnahan poinformował, że jego scenariusz zostanie zrealizowany, a Frank Grillo będzie gwiazdą. Jednak film nie będzie nosił tytułu "The Raid", ponieważ jego drogi rozeszły się z producentami ze studia XYZ Films.

"Raid" - kultowe kino akcjiOryginalny "Raid" trafił do kin w 2011 roku. Opowiadał o elitarnej jednostce komandosów, która wkracza do siedziby kartelu narkotykowego. Komandosi nie wiedzą, że wieżowiec zamieniono w twierdzę pełną bezwzględnych, brutalnych i świetnie przygotowanych do ataku przestępców. Oddział wpada w pułapkę. Jedyną szansą na ucieczkę jest przedarcie się przez trzydzieści pięter wieżowca.

Projekt doczekał się sequela w 2014 roku. Gareth Evans zapowiadał też realizację trzeciej części. Projekt jednak wciąż pozostaje wyłącznie na papierze.

Zwiastun filmu "Raid"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones