Remake "Raidu" nie jest już remakiem "Raidu"

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Remake+%22Raidu%22+nie+jest+ju%C5%BC+remakiem+%22Raidu%22-136501
W 2017 roku informowaliśmy Was, że Joe Carnahan został wybrany na stanowisko reżysera amerykańskiego remake'u "Raidu". Gwiazdą produkcji był Frank Grillo. Jak się teraz okazuje obaj panowie nadal pracują nad filmem, ale nie jest on już remakiem "Raidu".


W rozmowie z portalem Collider Carnahan i Grillo, którzy promują swój nowy film "Boss Level", ujawnili, że drogi ich i studia STX (właściciela praw do remake'u) rozeszły się. Carnahan zachował prawa do scenariusza, który przygotował we współpracy z Adamem G. Simonem, więc wykorzystuje go do nakręcenia filmu noszącego tytuł "Zeno".

Na obraz jednak jeszcze chwilę poczekamy. Wcześniej bowiem Joe Carnahan wyreżyseruje "Leo from Toledo". Jego gwiazdami będą Frank Grillo i Mel Gibson, którzy wystąpili wspólnie w "Boss Level" Carnahana.

Los remake'u "Raidu" pozostaje na razie nieznany. Oryginał powstał już prawie dekadę temu i opowiadał o elitarnej jednostce komandosów, która wkracza do siedziby kartelu narkotykowego. Komandosi nie wiedzą, że wieżowiec zamieniono w twierdzę pełną bezwzględnych, brutalnych i świetnie przygotowanych do ataku przestępców. Oddział wpada w pułapkę. Jedyną szansą na ucieczkę jest przedarcie się przez trzydzieści pięter wieżowca.