Twórca "Przetrwania" i gwiazda "Nocy oczyszczenia" szykują nowy "Raid"

Coming Soon / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rca+%22Przetrwania%22+i+gwiazda+%22Nocy+oczyszczenia%22+szykuj%C4%85+nowy+%22Raid%22-121778
Wraca pomysł nakręcenia hollywoodzkiej wersji "Raidu". Tym razem do  wyreżyserowania filmu zatrudniono Joe Carnahana ("Drużyna A"), zaś główną rolę powierzono Frankowi Grillo (seria "Noc oczyszczenia").


Carnahan zarzeka się, że nowy "Raid" nie będzie remakiem, lecz "wyobrażeniem sobie na nowo tego samego scenariusza". Obraz ma przypominać klimatem wcześniejsze filmy jego reżysera, czyli "Przetrwanie" i "Na tropie zła".

Oryginalny indonezyjski "Raid" opowiada o elitarnej jednostki SWAT, która wkracza do siedziby kartelu narkotykowego. Komandosi nie wiedzą, że wieżowiec zamieniono w twierdzę pełną bezwzględnych, brutalnych i świetnie przygotowanych do ataku przestępców. Oddział wpada w pułapkę. Jedyną szansą na ucieczkę jest przedarcie się przez trzydzieści pięter wieżowca.

Obraz wyprodukuje studio XYZ Films, to samo, które zrealizowało pierwszą wersję. Jednym z producentów będzie twórca oryginału Gareth Evans.