Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Argento+broni+si%C4%99%3A+%22Nie+uprawia%C5%82am+seksu+z+tym+m%C4%99%C5%BCczyzn%C4%85%22-129520

Argento broni się: "Nie uprawiałam seksu z tym mężczyzną"

  • The Wrap
  • autor: mp
  • Filmy, Inne
Asia Argento jest jedną z twarzy akcji #metoo. Głośno opowiadała o swoich traumatycznych doznaniach związanych z molestowaniem seksualnym, jakiego dopuścił się na niej Harvey Weinstein. Dwa dni temu jej wizerunek bojowniczki o godność został nadszarpnięty, kiedy to "New York Times" ujawnił, że w 2013 roku 37-letnia wówczas Argento miała seksualnie molestować 17-letniego Jimmy'ego Bennetta. Co więcej, aby uciszyć go i powstrzymać przed złożeniem pozwu, zapłaciła mu 380 tysięcy dolarów. Wczoraj aktorka rozpoczęła publiczną obronę.

GettyImages-684223184.jpg
Getty Images © Andreas Rentz


W długim liście upublicznionym w sieci Argento wyznała, że jest zszokowana i czuje się pokrzywdzona nierzetelnym i pełnym przekłamań artykułem "New York Timesa", który obiegł cały świat. Twierdzi, że z nieletnim aktorem-piosenkarzem łączyła ją wyłącznie przyjaźń. Kategorycznie zaprzeczyła, jakoby kiedykolwiek miała z nim uprawiać seks.

Argento przyznaje jednak, że Bennett otrzymał 380 tysięcy dolarów. Twierdzi jednak, że młody piosenkarz był wtedy w finansowych tarapatach i wymuszał pieniądze na kim się tylko dało. Miał podobno grozić procesem swojej rodzinie domagając się milionów dolarów odszkodowania. Kiedy więc zaczęto głośno mówić o molestowaniach,w którą to akcję mocno zaangażowała aktorka, Bennett zaczął jej grozić, że publicznie ogłosi, że był ofiarą napaści seksualnej z jej strony. W zamian za milczenie miał się domagać pieniędzy. To, żeby sprawę załatwić po cichu i zapłacić Bennettowi, nie było jednak pomysłem aktorki. Argento twierdzi, że wszystko zorganizował jej ówczesny partner Anthony Bourdain. Ten oczywiście nie może odnieść się do tych rewelacji, ponieważ od czerwca nie żyje.

Aktorka ani słowem w swoim poście nie wspomina o dwóch zdjęciach, które są w posiadaniu nowojorskiej gazety. Widać na nich Argento i Bennetta leżących roznegliżowanych w łóżku. Jeśli nie uprawiali seksu, to jakim cudem znaleźli się nago pod jedną kołdrą?

Argento nie wyjaśniła również, dlaczego dopiero teraz zabrała w tej sprawie głos, a nie skorzystała z okazji, kiedy dziennikarze "New York Posta" zwrócili się do niej o komentarz. Gazeta twierdzi w artykule, że czekano na jej odpowiedź kilka dni, bez rezultatu.

Tymczasem policja z Los Angels wydała komunikat, w którym poinformowała, że w sprawie molestowania nieletniego przez Argento nie jest obecnie prowadzone śledztwo kryminalne.

zobacz też: