Asia Argento oskarża Roba Cohena o napaść seksualną

Deadline, The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Asia+Argento+oskar%C5%BCa+Roba+Cohena+o+napa%C5%9B%C4%87+seksualn%C4%85-141020
Asia Argento oskarża Roba Cohena o napaść seksualną
źródło: Getty Images
autor: Laurent KOFFEL
Asia Argento oskarżyła Roba Cohena, twórcę takich filmów jak m.in. "Szybcy i wściekli" czy "Ostatni smok", o napaść na tle seksualnym. W wywiadzie dla włoskiej gazety "Il Corriere della Sera" aktorka przyznała, że reżyser napastował ją w 2002 podczas realizacji thrillera "xXx" z Vinem Dieselem w roli głównej.

To pierwszy raz, gdy wspominam o Cohenie, powiedziała Argento. Wykorzystał mnie, dając mi do wypicia GHB (tzw. "pigułkę gwałtu"). Wówczas nie wiedziałam, co to jest. Obudziłam się rano naga w jego łóżku.

Aktorka dodała, że zarzuty pod adresem Cohena zostaną rozwinięte w jej autobiografii "Anatomy of a Wild Heart", która ukaże się we Włoszech 26 stycznia. Argento była jedną z pierwszych gwiazd, które publicznie oskarżyły Harveya Weinsteina o napaść seksualną.

Cohen nie przyznaje się do winy. Jego przedstawiciel wystosował oficjalne oświadczenie, w którym czytamy, że pan Cohen kategorycznie zaprzecza oskarżeniom o napaść, jakie wysunęła przeciwko niemu Asia Argento. Ich współpraca układała się wzorowo i pan Cohen uważał ją za przyjaciółkę. Ten sięgający 2002 roku zarzut jest więc zdumiewający, zwłaszcza w świetle tego, co pisano o niej w ostatnich latach.

To aluzja do zarzutów o napaść seksualną, jakie zostały wysunięte pod adresem samej Argento. W 2018 aktor i muzyk Jimmy Bennett ujawnił, że Argento wykorzystała go, gdy ten miał 17 lat. Aktorka nie przyznała się do winy. Według "The New York Timesa" doszła do finansowego porozumienia z Bennetem.

To jednak nie pierwsze tego typu oskarżenie pod adresem Cohena. W 2019 kobieta, która nie ujawniła publicznie nazwiska, zarzuciła mu, że wykorzystał ją podczas spotkania biznesowego cztery lata wcześniej. Również w 2019 roku najstarsza córka reżysera, Valkyrie Weather, oskarżyła go o molestowanie. Jej matka, pierwsza żona twórcy, Dianna Mitzner, potwierdziła, że doświadczyła przynajmniej jednej napaści seksualnej Cohena na córkę, gdy ta była dzieckiem. Cohen zaprzeczył oskarżeniom.
Udostępnij: