Armie Hammer i Ben Stiller w filmie o listach z wąglikiem

Discussing Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Armie+Hammer+i+Ben+Stiller+w+filmie+o+listach+z+w%C4%85glikiem-132866
Armie Hammer ("Przepraszam, że przeszkadzam") zagra jedną z głównych ról w filmie "Amerithax". Na planie partnerować mu będzie Ben Stiller ("Opowieści o rodzinie Meyerowitz (utwory wybrane)").

GettyImages-1089690330.jpg Getty Images © Rich Polk

GettyImages-1090372712.jpg Getty Images © Leon Bennett


Film opowie o jednym z największych ataków biologicznych, do którego doszło w USA. Tydzień po zamachach z 11 września, różne osoby w kraju zaczęły otrzymywać listy z wąglikiem. Kontakt z nimi okazał się śmiertelny w przypadku 5 osób, 17 innych zostało zakażonych, ale udało się je uratować.

FBI uważa prowadzone śledztwo w tej sprawie za jedno z najbardziej skomplikowanych i zakrojonych na największą skalę w swojej historii. Śledczy zebrali zeznania o ponad 9 tysięcy osób na sześciu kontynentach. Ostatecznie w 2007 roku głównym podejrzanym został pracownik laboratoriów rządowych w Forcie Detrick Bruce Edwards Ivins, który w lipcu 2008 roku popełnił samobójstwo. Wkrótce potem FBI uznało Ivinsa jedynym sprawcą ataków, choć formalnie śledztwo zostało zamknięte w 2010 roku. Do dziś jest wiele wątpliwości i znaków zapytania. Niektórzy podważają wnioski FBI dotyczące winy Ivinsa.

Scenariusz "Amerithax" przygotuje Jason Fuchs ("Wciąż cię widzę"). Całość powstanie dla Bold Films.
Udostępnij: