Berlinale: Nagrody gejów i młodego jury przyznane

Informacja nadesłana przez organizatora / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Berlinale%3A+Nagrody+gej%C3%B3w+i+m%C5%82odego+jury+przyznane-70604
Już dziś wieczorem odbędzie się ceremonia wręczenia głównych nagród 61. Festiwalu Filmowego w Berlinie. Jednak już w piątek przyznano kilka pomniejszych nagród.

Niemiecki film "Über uns das All" zdobył nagrodę sieci European Cinemas i otrzyma wsparcie dystrybucyjne tej sieci. Film opowiada o kobiecie, która odkrywa, że jej ukochany nie jest tym, za kogo go uważała.

Najlepszym filmem sekcji Pokolenie według Jury 14plus i zdobywcą Kryształowego Niedźwiedzia jest amerykański "On the Ice". Specjalne wyróżnienie otrzymał szwedzki film "Apflickorna". Najlepszym krótkim metrażem sekcji uznano "Manurewa" z Nowej Zelandii. Specjalne wyróżnienie otrzymał "Get Real!" z Holandii.

Przyznane zostały już także nagrody Teddy dla filmów o tematyce LGBT. Za najlepszy film uznano argentyński film Marco Bergera "Ausente" o uczniu, który zafascynowany jest swoim nauczycielem. Nagrodę Jury otrzymał francuski obraz "Tomboy". Za najlepszy dokument uznano "The Ballad of Genesis and Lady Jaye". Najlepszymi krótkometrażówkami zostały dwa filmy Barbary Hammer "Generations" i "Maya Deren's Sink".

Znamy także zwycięzcę Nagrody Publiczności przyznanej dla najlepszego filmu pokazywanego w sekcji Panorama. W kategorii fabuła zwyciężył "También la lluvia". W kategorii dokument najlepszy okazał się "Im Himmel, Unter der Erde. Der Jüdische Friedhof Weißensee".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones