Box Office USA: "Wciąż ją kocham" pokona "Avatara"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Box+Office+USA%3A+%22Wci%C4%85%C5%BC+j%C4%85+kocham%22+pokona+%22Avatara%22-58021
Przez siedem tygodni "Avatar" bez większych problemów odpierał ataki konkurencji i utrzymywał się na pierwszym miejscu amerykańskiego box office'u. Teraz jednak zmierzyć się musiał z siłą znacznie potężniejszą: nastoletnimi dziewczętami w przedwalentynkowym amoku. Wszystko wskazuje na to, że wielkie widowisko Camerona znalazło swego pogromcę.

Według wstępnych wyników "Wciąż ją kocham" z Channingiem Tatumem i Amandą Seyfried w rolach głównych zarobiło w piątek 13 milionów dolarów. Oznacza to, że w cały weekend zgarnie około 30 milionów. "Avatar" może pochwalić się wynikami o połowę niższymi (6 milionów), lecz weekend powinien zakończyć z ok. 22 mln dolarów na koncie.

Pomyłką okazało się wprowadzanie skierowanych do męskiej widowni "Pozdrowień z Paryża" w weekend Super Bowl (jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych w USA). Najnowszy obraz Pierre'a Morela nie powtórzy sukcesu "Uprowadzonej". W piątek zarobił 2,7 miliona dolarów, co powinno przełożyć się na ok. 7,5 miliona w cały weekend.