Co James Cameron poświęcił dla "Avatara"? Reżyser o filmach, których nie zrealizował

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Co+James+Cameron+po%C5%9Bwi%C4%99ci%C5%82+dla+%22Avatara%22+Re%C5%BCyser+o+filmach%2C+kt%C3%B3rych+nie+zrealizowa%C5%82-148988
Co James Cameron poświęcił dla "Avatara"? Reżyser o filmach, których nie zrealizował
źródło: Getty Images
autor: Axelle/Bauer-Griffin
James Cameron planuje poświęcić najbliższe lata na realizację kolejnych części "Avatara". W trakcie rozmowy z S.S. Rajamoulim, reżyserem "RRR.", odniósł się do projektów, które musiał poświęcić dla swojego opus magnum.   

James Cameron o projektach, które poświęcił dla "Avatara"


W trakcie wywiadu dla magazynu "Empire" S.S. Rajamouli zapytał Jamesa Camerona o projekty, które mógł zrealizować, ale tego nie zrobił. Reżyser "Avatara" odpowiedział: 

Przychodzą mi na myśl dwie odpowiedzi na twoje pytanie. Pierwsza jest taka, że świat "Avatara" jest tak szeroki, że mogę w nim zmieścić większość historii, które chcę opowiedzieć, a przy okazji spróbować nowych technik stylistycznych, które mam nadzieję eksplorować. A po drugie, tak... jako artyści mamy ograniczony czas. Zawsze będę żałował kilku historii, których nie uda mi się zrealizować. Czuję ogromną satysfakcję, gdy inni reżyserzy biorą moje pomysły, jak Kathryn Bigelow z "Dziwnymi dniami" czy Robert Rodriguez, któremu przekazałem "Alitę: Battle Angel". Z niecierpliwością czekam na kolejne współprace z reżyserami, których podziwiam. 

"Avatar: Istota wody" zarobił pierwszy miliard


Zgodnie z przewidywaniami sprzed kliku dni "Avatar: Istota wody" przekroczył miliard dolarów wpływów ze sprzedaży biletów w kinach na całym świecie. Filmowi Jamesa Camerona udało się osiągnąć taki wynik w zaledwie dwa tygodnie. Wcześniej tej sztuki dokonało zaledwie pięć tytułów, i jedynie trzy produkcje Disneya. Ostatnim widowiskiem, które przekroczyło granicę miliarda dolarów w 14 dni, był film "Spider-Man: Bez drogi do domu". 

Zobaczcie zwiastun widowiska Jamesa Camerona"Avatar: Istota wody" w podcaście Mam parę uwag


Zachęcamy do wysłuchania najnowszego odcinka podcastu Mam parę uwag, w którym Julia Taczanowska i Jakub Popielecki rozmawiają o widowisku "Avatar: Istota wody".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones