Bracia Pang wyreżyserują ekranizację komiksu "Darkness"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Bracia+Pang+wyre%C5%BCyseruj%C4%85+ekranizacj%C4%99+komiksu+%22Darkness%22-25505
Platinum Studios i Blue Star Pictures ogłosiły, że bracia Pang ("Bangkok Dangerous") wyreżyserują "The Darkness". Film będzie ekranizacją świetnie przyjętej serii komiksów z wydawnictwa Top Cow Productions.

Komiks jest opowieścią o płatnym zabójcy, który odkrywa rodzinny sekret, piekielną siłę, znaną jako "The Darkness" (pol. "ciemność"), co całkowicie zmienia jego życie. Komiks został sprzedany w ponad milionie egzemplarzy na świecie.

Dystrybutorem filmu będzie Miramax. Nie wiadomo kiedy rusza produkcja. Tymczasem czas goni filmowców. wykupione przez nich prawa wygasną, jeśli nie zaczną pracy na planie do końca stycznia. Mają więc dwa miesiące na przygotowanie się do produkcji.

Budżet film ma zamknąć się w 28 milionach dolarów. W międzyczasie, wydawca gier, firma Majesco, wraz z Top Cow i Platinum, szykuję grę wideo o "The Darkness". Gra ma zostać wydana na konsolach Xbox 360 na początku 2007 roku.

Niedawno informowaliśmy , że w marcu przyszłego roku w Tajlandii bracia Pang rozpoczną zdjęcia do psychologicznego dreszczowca zatytułowanego "Diary". Za kamerą stanie Oxide Pang. Film opowiadał będzie historię młodej kobiety, która, podobnie jak wielu jej znajomych, wolny czas poświęca na prowadzenie pamiętnika. Zapisuje w nim jednak nie rzeczy, które jej się przydarzyły, ale te, które sobie wyobraziła.

Kilka dni temu bliźniacy rozpoczęli zdjęcia do kolejnego horroru zatytułowanego "Death of Forest". Również i tym razem obaj odpowiadają za produkcję obrazu, ale tym razem reżyseruje Danny Pang. Ten obraz opowiadać ma historię grupy młodych ludzi wyruszających na wyprawę do lasu, w którym turyści masowo popełniają samobójstwa. Bohaterowie chcą dowiedzieć się, kto lub co ich do tego popycha. Jednak to, co zastaną w lesie przerośnie ich najśmielsze oczekiwania.