Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Bryan+Singer+znalaz%C5%82+m%C5%82odego+Nightcrawlera-109837

Bryan Singer znalazł młodego Nightcrawlera

  • Instagram
  • autor: mp
  • Filmy
Bryan Singer wykorzystał swój profil na Instagramie, by ogłosić światu obsadzenie roli młodego Nightcrawlera w widowisku "X-Men: Apocalypse". Oto, kto nim został:

Excited to welcome @kodismitmcphee to the cast of #XmenApocalypse as young #Nightcrawler. @alexvaughanphoto

A photo posted by Bryan Singer (@bryanjaysinger) on
Australijczyk Kodi Smit-McPhee najwyraźniej zadomowił się w 20th Century Fox. W ubiegłym roku wystąpił w jednym z największych kasowych sukcesów studia, filmie "Ewolucja planety małp". Fani mogą go też pamiętać z innego postapokaliptycznego obrazu SF – "Droga".

Akcja "X-Men: Apocalypse" rozgrywać się będzie w latach 80., w związku z czym zobaczymy w nim wiele młodszych wcieleń znanych mutantów. Tye Sheridan otrzymał już angaż jako Cyclops, Sophie Turner będzie Jean Grey, a Alexandra Shipp zagra młodą Storm.

Nightcrawler, czyli Kurt Wagner, to postać wymyślona przez Dave'a Cockruma z myślą o uniwersum DC Comics. Wydawnictwo odrzuciło jego pomysł. Później pracował dla Marvela i kiedy wydawnictwo szukało nowych mutantów, wraz z Lenem Weinem dopracował postać i zaprezentował ją szefom Marvela. Postać zadebiutowała w komiksach w 1975 roku. Jego rodzicami są Mystique i Azazel. Porzucony przez Mystique, został uratowany przez Azazela, który przekazał go na wychowanie swojej kochance Margali Szardos. Należała ona do trupy cyrkowej, gdzie była wróżką. Nightcrawler wychowywał się więc szczęśliwie wśród cyrkowców. Jego mocami mutanta są: teleportacja, niezwykła zwinność, zdolność wtapiania się w otoczenie. Jest też mistrzem walki wręcz. Jego cechą charakterystyczną jest chwytny ogon.

W drugim filmie o X-Menach Bryana Singera Nightcrawlera zagrał Alan Cumming. Jego młodsza wersja miała trafić już do "X-Men: Przeszłość, która nadejdzie", ale Singer usunął go ze scenariusza uznając, że i tak jest już za dużo mutantów.

zobacz też: