Chiwetel Ejiofor w nowym "Człowieku, który spadł na Ziemię"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Chiwetel+Ejiofor+w+nowej+wersji+%22Cz%C5%82owieka%2C+kt%C3%B3ry+spad%C5%82+na+Ziemi%C4%99%22-141197
Chiwetel Ejiofor w nowym "Człowieku, który spadł na Ziemię"
źródło: Getty Images
autor: Albert L. Ortega
Pamiętacie "Człowieka, który spadł na Ziemię" z Davidem Bowiem w roli głównej? Platforma Paramount+ przygotowuje serial na podstawie filmu. Główną rolę w projekcie zagra Chiwetel Ejiofor. Twórcami nowego "The Man Who Fell To Earth" są Alex Kurtzman ("Transformers", "Star Trek") i Jenny Lumet ("Star Trek: Discovery").

"Człowiek, który spadł na Ziemię" z 1976 roku w reżyserii Nicolasa Roega oparty jest na książce Waltera Tevisa i opowiada o przybyszu z innej planety, gdzie kończy się życie z powodu braku wody. Bohater przybywa w przebraniu człowieka na bogatą w zasoby Ziemię, by uratować swoich pobratymców. Dzięki swoim nadludzkim zdolnościom szybko zdobywa władzę i fortunę, ale też ludzkie cechy – zaczyna być chciwy, egoistyczny i popada w alkoholizm. Ludzka natura, która bierze w nim górę, uniemożliwia mu wykonanie zadania. 

"Człowiek, który spadł na Ziemię"
Kurtzman i Lumet są zachwyceni możliwością współpracy z Ejioforem. "Ma wszystko, co sobie wymarzyliśmy, i milion innych rzeczy, których nawet nie potrafimy. Nie możemy być bardziej szczęśliwi" – mówią. 

Kurtzman będzie też "The Man Who Fell To Earth" reżyserował.