Chrystus powróci... do kin. Wiemy, kiedy ruszą zdjęcia do sequela "Pasji". Mel Gibson za sterami projektu

Coming Soon / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Chrystus+powr%C3%B3ci.+Zdj%C4%99cia+do+sequela+%22Pasji%22+jeszcze+w+tym+roku.+Mel+Gibson+za+sterami+projektu-149164
Chrystus powróci... do kin. Wiemy, kiedy ruszą zdjęcia do sequela "Pasji". Mel Gibson za sterami projektu
Chrystus umarł, Chrystus zmartwychwstał, Chrystus powróci... na ekrany kin. Jeszcze w tym roku mają ruszyć do sequela głośnej "Pasji" Mela Gibsona. W filmie pod tytułem "The Passion of the Christ: Resurrection" w roli Jezusa ponownie zobaczymy Jima Caviezela.

Jim Caviezel i Mel Gibson na planie "Pasji"

"Pasja 2". Co wiemy o sequelu?


Wiadomość o zbliżającym się starcie produkcji "Pasji 2" podał Jordan Ruimy, redaktor naczelny portalu World of Reel. Minęło dużo czasu, ale słyszałem, że za kilka miesięcy Mel Gibson w końcu rozpocznie zdjęcia do filmu "The Passion of the Christ: Resurrection" – poinformował. Aktualnie trwają przygotowania do późnowiosennych zdjęć z Jimem Caviezelem, który powróci do roli Jezusa.

O czym opowiada "Pasja"?


"Pasja" jest wstrząsającym opisem ostatnich 12 godzin życia Jezusa Chrystusa. To zdecydowanie najmocniejsze przedstawienie Pasji, z jakim spotkaliśmy się do tej pory w kinie. Film jest wierny przekazom historycznym, biblijnym oraz teologicznym. Aby podkreślić autentyczność historii, aktorzy posługują się dwoma wymarłymi językami: aramejskim i łaciną. Film twórcy "Braveheart – Waleczne Serce" wywołuje wiele emocji i kontrowersji. "Pasja" to obrazowe dzieło sztuki prowokujące do poważnego myślenia i refleksji nad śmiercią Chrystusa osoby o różnych przekonaniach religijnych. Jest to film o wierze, nadziei, miłości i przebaczeniu – a więc o tym, czego bardzo potrzeba w dzisiejszych burzliwych czasach.

Zobaczcie zwiastun:Ranking najlepszych filmów o Jezusie. Na którym miejscu znalazła się "Pasja"?


Historia ostatnich dni życia Jezusa Chrystusa, jego męki, ukrzyżowania i zmartwychwstania znana jest każdemu chrześcijaninowi. W okresie wielkanocnym przypominają ją w kościołach. Wielokrotnie pokazywano ją w kinach. Jednak nigdy na dużym ekranie męka Chrystusa nie wyglądała tak jak w "Pasji". Mel Gibson, jedna z największych gwiazd kina, nakręcił film w językach biblijnych, zaś biczowanie i ukrzyżowanie Jezusa zaprezentował z brutalną dosłownością. Skala przemocy była tak duża, że film otrzymał kategorię R. Nie odstraszyło to jednak widzów. Wierni masowo oglądali odtworzony krwawy akt poświęcenia się Syna Boga za grzechy ludzi – tak o "Pasji" pisaliśmy w naszym rankingu najlepszych filmów o Jezusie Chrystusie. Na którym miejscu znalazł się kontrowersyjny film Mela Gibsona? Możecie to sprawdzić TUTAJ


Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszym corocznym plebiscycie NAGRODY FILMWEBU 2023. TUTAJ znajdziecie nominacje w 13 kategoriach. Wybierzcie najlepszych!Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones