Czy "Przebudzenie mocy" dostanie Oscara za efekty specjalne?

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Czy+%22Przebudzenie+mocy%22+dostanie+Oscara+za+efekty+specjalne-116038
Oscary, przyznawane przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej, to jedne z najbardziej prestiżowych nagród filmowych na świecie. Uroczysta gala ich wręczenia odbywa się od 2002 roku w Teatrze Dolby w Hollywood. W tym roku największą liczbę nominacji do tej nagrody otrzymał film "Zjawa" (dwanaście), zaś "Mad Max: Na drodze gniewu" otrzymał ich dziesięć. Wśród nominowanych filmów nie zabrakło także "Gwiezdnych wojen: Przebudzenia mocy", które nominowane zostały w pięciu kategoriach. Rozdanie Oscarów nastąpi 28 lutego, a już dziś użytkownicy portalu Filmweb.pl mogą przewidywać na platformie L.E.M. nano (www.lem-nano.pl), czy siódma część sagi "Gwiezdnych wojen" otrzyma Oscara za najlepsze efekty specjalne.


Nowa część kultowej serii swoją światową premierę miała 14 grudnia 2015 roku. Film spotkał się z przychylną reakcją publiczności i krytyków oraz pobił szereg rekordów kasowych. Teraz kolejne wyzwanie - walka o Oscary. Został nominowany w pięciu kategoriach: najlepsza muzyka oryginalna, najlepsze efekty specjalne, najlepszy dźwięk, najlepszy montaż oraz najlepszy montaż dźwięku, zaś oscarowa rywalizacja powinna dostarczyć emocji wszystkim fanom gwiezdnowojennego uniwersum i nie tylko. Uroczysta gala w tym roku odbędzie się w nocy z 28 na 29 lutego czasu polskiego.

Specjalnie dla użytkowników portalu Filmweb.pl na platformie L.E.M. nano zostało umieszczone zdarzenie dotyczące siódmej części sagi „Gwiezdnych wojen”:

Czy film „Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy” zdobędzie Oscara za najlepsze efekty specjalne?

Opinie użytkowników portalu Filmweb.pl i platformy L.E.M. nano już teraz mogą posłużyć do przewidzenia  wyniku  rozdania Oscarów. Zachęcamy do udziału w zabawie!

L.E.M. – Logiczny Ekstraktor Możliwości – został uruchomiony przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. we współpracy z Centrum Zastosowań Matematyki i Inżynierii Systemów Polskiej Akademii Nauk. Służy on wskazaniu najlepiej rokujących kierunków rozwoju nowoczesnych technologii. W tym nowatorskim, na polskim rynku, projekcie udział może wziąć każdy, a opinie użytkowników platformy pozwolą przewidzieć kierunki rozwoju nowych technologii. 

Zarejestrowani użytkownicy platformy udzielają odpowiedzi TAK lub NIE na zadane pytania i w ten sposób określają prawdopodobieństwo wystąpienia badanych zdarzeń. Na podstawie tych odpowiedzi zbierana jest wiedza umożliwiająca tworzenie prognoz. Jak okazało się w praktyce, tak działająca platforma generuje przewidywania co najmniej tak samo dokładne, jak inne metody badawcze i to niezależnie od faktu, czy jego uczestnicy są ekspertami w dziedzinie, z której pochodzą pytania.

Na platformie można zarejestrować się pod adresem: www.lem-nano.pl