"Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy" już na Blu-ray i DVD

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Gwiezdne+wojny%3A+Przebudzenie+Mocy%22+ju%C5%BC+na+Blu-ray+i+DVD-117058
"Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy" pobiły rekord box office zarabiając do tej pory ponad 2 miliardy dolarów w kinach na całym świecie. W polskich kinach obejrzało go prawie 3 miliony widzów, co zapewniło filmowi 65 milionów złotych wpływów. Film jest już dostępny w wydaniach Blu-ray i DVD.


Nowe i obszerne materiały dodatkowe przygotowane dla wydań Blu-ray sprawią, że oglądanie filmu stanie się przeżyciem nie z tego świata. Odkryj, jak powstawały "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy" dzięki fascynującym dokumentom oraz materiałom dodatkowym, które zabiorą fanów w niezapomnianą podróż za kulisy filmu. Sekrety produkcji zostaną ujawnione dzięki obszernym materiałom filmowym, nigdy wcześniej nie pokazywanym scenom niewykorzystanym oraz ekskluzywnym wywiadom z aktorami i twórcami.

Dodatki specjalne:
- Za kulisami Przebudzenia Mocy
- Przebudzenie scenariusza: ekipa czyta skrypt
- Ożywianie filmowych stworów
- Budowa BB-8
- Scenariusz walki: epicki pojedynek
- ILM: Magia efektów specjalnych w Przebudzeniu Mocy
- John Williams: wyzwania kompozytora
- Sceny niewykorzystane
- Moc zmian

Główne role w filmie "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy" zagrali znani z klasycznej trylogii "Gwiezdne wojny": Harrison Ford, Carrie Fisher i Mark Hamill, a partnerują im Anthony Daniels - jedyny aktor, który zagrał we wszystkich siedmiu filmach cyklu oraz Peter Mayhew. Obsadę znaną z wcześniejszych filmów uzupełnili nowi aktorzy: Daisy Ridley, która pokonała konkurencję na drodze do objęcia głównej roli Rey; laureat nagrody BAFTA dla wschodzącej gwiazdy John Boyega ("Attack the Block", "Imperial Dreams") jako zbuntowany szturmowiec Finn; nominowany do nagrody Emmy Adam Driver ("Lincoln", "Dziewczyny") jako złowrogi Kylo Ren oraz zdobywca Złotego Globu Oscar Isaac ("Co jest grane, Davis?", "Dziedzictwo Bourne'a") jako pilot Ruchu Oporu Poe Dameron.

Film "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy" został wyreżyserowany przez J.J. Abramsa, który jest także współautorem scenariusza wraz z Lawrence'em Kasdanem i Michaelem Arndtem. Producentami filmu są Prezes Lucasfilm i ośmiokrotnie nominowana do Oscara Kathleen Kennedy oraz J.J. Abrams wraz z długoletnim współproducentem Bryanem Burkiem.

Znakomity kompozytor John Williams, autor kultowej ścieżki dźwiękowej do wcześniejszych sześciu filmów "Gwiezdne wojny", powrócił, aby skomponować muzykę do filmu "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy", za co otrzymał swoją 50 -tą nominację do Nagrody Akademii.