Czy po porażce "Babilonu" Damien Chazelle nakręci jeszcze film? Reżyser pisze nowy scenariusz

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Czy+Damien+Chazelle+nakr%C4%99ci+jeszcze+film+po+pora%C5%BCce+%22Babilonu%22-154394
Czy po porażce "Babilonu" Damien Chazelle nakręci jeszcze film? Reżyser pisze nowy scenariusz
źródło: Materiał nadesłany
"Babilon" Damiena Chazelle'a okazał się porażką. Mimo Brada Pitta i Margot Robbie w obsadzie oraz twórcy oscarowego "La La Landu" za kamerą, film zarobił w USA niecałe 15 milionów dolarów przy budżecie rzędu 80 milionów. Na dodatek recenzje były mieszane i nie udało się poszaleć z Oscarami. Chazelle przyznał w najnowszym wywiadzie, że to poważny cios dla jego kariery. Jak wpłynie na jego nadchodzący projekt?
      

Damien Chazelle o porażce "Babilonu"

"Babilon" zdecydowanie nie sprawdził się pod względem finansowym, powiedział Damien Chazelle w wywiadzie dla podcastu "Talking Pictures". Starasz się, żeby to nie miało wpływu na to, co robisz jako artysta. Ale nie da się przed tym uciec. Ale może to w porządku? Mam bardzo mieszane uczucia w tej kwestii. Kto wie. Może nie będę w stanie nakręcić kolejnego filmu. Nie mam pojęcia. Poczekamy i zobaczymy.
  
Reżyser zdradził też, czym zajmuje się teraz. Przyznał, że pracuje nad nowym projektem.

Zakopałem głowę w piasku. Byłem zajęty pisaniem
, ujawnił Chazelle. Poczuję, jak zmieniła się sytuacja po "Babilonie" dopiero, kiedy skończę scenariusz i spróbuję nakręcić ten film. Jestem dość zaniepokojony, ale nie mam złudzeń. W najbliższym czasie nie dostanę budżetu na skalę "Babilonu". Przynajmniej nie przy moim kolejnym filmie.

"Babilon" - zwiastun
O czym opowiadał "Babilon"?


 
"Babilon" to epopeja rozgrywająca się w Los Angeles lat 20. XX wieku. W rolach głównych występują Brad Pitt, Margot Robbie i Diego Calva. W obsadzie znaleźli się także: Jovan Adepo, Li Jun Li i Jean Smart. To opowieść o wielkich ambicjach, śledzi narodziny i upadek wielu gwiazd w erze niepohamowanej dekadencji i deprawacji we wczesnym Hollywood.

Damien Chazelle stanął za kamerą i napisał scenariusz filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones