Czy Edgar Wright chce nakręcić sequel "Hot Fuzz"?

The Playlist / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Czy+Edgar+Wright+chce+nakr%C4%99ci%C4%87+sequel+%22Hot+Fuzz%22-123560
Chcielibyście zobaczyć kontynuację "Hot Fuzz - Ostrych psów" z Simonem Peggiem? W udzielonym ostatnio wywiadzie reżyser Edgar Wright wyraził swoją opinię na temat szans realizacji sequela.


Sam miałem kilka pomysłów, rozmawiałem też o tym z Simonem, powiedział Wright. Rodzi się jednak pytanie: czy chcę spędzić trzy lata życia pracując akurat nad tym? A może wolałbym opowiedzieć nową historię? Gdyby jednak pojawiła się szansa zrobienia "Baby Driver 2", powiedziałbym "mam parę pomysłów". Nigdy nie powiedziałbym "nigdy". Ten film wręcz zaprasza do realizacji kolejnych części.

Mój problem z sequelami polega na tym, że zawsze szukam czegoś nowego, dodał twórca. Każdy film zabiera co najmniej dwa, może trzy lata z życia. Gdy wciąż jestem młody - a przekroczyłem już czterdziestkę - wolałbym opowiadać świeże historie niż wracać do starych.

"Hot Fuzz" to jedyna część "Trylogii Cornetto", której kontynuację dałoby się nakręcić. Sęk w tym - zwłaszcza w przypadku sequeli komedii - że bohater przeszedł już przemianę, jego historia dobiegła końca. W "Hot Fuzz" dotyczy to zwłaszcza Danny'ego Buttermana (Nick Frost). Nicholas Angel (Simon Pegg) staje się bardziej ludzki, a bohater Nicka Frosta - bardziej skomplikowany i twardszy. Brakuje więc punktu zaczepienia dla nowej historii.