DC FanDome: Tytuł "Shazama 2" i inne ciekawostki z imprezy

Deadline, Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/DC+FanDome%3A+Tytu%C5%82+%22Shazama+2%22+i+inne+ciekawostki+z+imprezy-139001
DC FanDome: Tytuł "Shazama 2" i inne ciekawostki z imprezy
Sobota upłynęła pod znakiem DC FanDome - wirtualnej imprezy przygotowanej z myślą o fanach adaptacji komiksów DC Comics. Zobaczyliśmy zapowiedzi "The Batman", "Wonder Woman 1984" i "Zack Snyder's Justice League". A poniżej znajdziecie jeszcze kilka ciekawostek ujawnionych w trakcie DC FanDome.

Oficjalny tytuł kontynuacji "Shazama"Podczas panelu poświęconego kontynuacji hitu "Shazam!" ujawniony został tytuł dwójki, który brzmi "Shazam! Fury of the Gods".


Gościem panelu był też aktor Sinbad, co wzbudziło spekulacje na temat jego udziało w filmie. Mógł to jednak być jedynie żart odnoszący się do popularnego kiedyś twierdzenia, że Sinbad w latach 90. zagrał w postać spełniającą życzenia imieniem Shazam.

"Sandman" - kiedy rozgrywać się będzie akcja serialu platformy Netflix?Neil Gaiman poinformował o etapie, na jakim znajdują się przygotowania do realizacji serialu "Sandman". Projekt został wstrzymany, kiedy wybuchła pandemia COVID-19. Teraz jednak prace znów ruszyły. Trwa proces poszukiwania odpowiednich aktorów, powstają grafiki koncepcyjne ze scenografiami.

Gaiman ujawnił również, że akcja serialu nie będzie rozgrywać się w 1988 roku, lecz współcześnie. Autor oryginału uważa to za doskonały pomysł, pozwala bowiem zachować ducha oryginału, ale daje twórczą wolność, do eksplorowania natury bohaterów i ich płci

Czy film aktorski "Superman: Red Son" powstanie?Nie wszystkie informacje podczas DC FanDome dotyczyły projektów, które rzeczywiście powstają. Podczas jednego z paneli została oficjalnie ogłoszone, że na chwilę obecną nie ma żadnych planów dotyczących aktorskiej ekranizacji "Superman: Red Son". Plotki na ten temat krążą po sieci od kilku lat, kiedy to Jordan Vogt-Roberts ujawnił, że miał pomysł na widowisko, ale Warner Bros. go nie zaakceptowało.


"Static Shock" - będzie kinowa wersja przygód czarnoskórego nastolatka z supermocamiReżyser Reginald Hudlin ("Ojciec chrzestny czarnej muzyki") ujawnił, że trwają rozmowy z Warner Bros. w sprawie realizacji kinowego filmu "Static Shock". Projekt jest na razie na bardzo wstępnym etapie. Nie ustalono nawet, czy będzie to film aktorski czy animacja.

Bohaterem filmu będzie nastolatek Virgil Hawkins, który w wyniku wypadku z chemikaliami mutuje i zyskuje moc związaną z polem elektromagnetycznym. Na bazie komiksu powstał już serial animowany "Static Shock" nadawany w latach 2000-2004.

"Titans": co nas czeka w 3. sezonie?W czasie DC FanDome poznaliśmy też kilka szczegółów dotyczących nowego sezonu serialu "Titans". Wraz z przeniesieniem akcji do Gotham możemy spodziewać się pojawienia nowych postaci. Już teraz zapowiedziano, że w trójce zobaczymy Barbarę Gordon, która jest komisarzem policji Gotham oraz doktora Jonathana Carne'a (znanego też jako Scarecrow). Zapowiedziano również przemianę postaci granej przez Currana Waltersa w Red Hooda.