The Rock vs DC, czyli jak Dwayne Johnson trollował "Shazama"

The Hollywood Reporter, The Wrap / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Zachary+Levi+potwierdza%2C+%C5%BCe+Dwayne+Johnson+zablokowa%C5%82+scen%C4%99+po+napisach+filmu+%22Shazam+Gniew+bog%C3%B3w%22-150017
The Rock vs DC, czyli jak Dwayne Johnson trollował "Shazama"
źródło: Materiały prasowe
Dwayne Johnson zapowiadał, że "Black Adam" "zmieni hierarchię sił w uniwersum DC" i wygląda na to, że faktycznie tak się stało - choć niekoniecznie w sposób, jaki miał na myśli gwiazdor. Z najnowszych hollywoodzkich doniesień (które potwierdził grający Shazama Zachary Levi) wynika, że "The Rock" wykorzystał swój gwiazdorski status, by uciąć szereg powiązań między "Black Adamem" a widowiskiem "Shazam! Gniew bogów". Czy to niezespołowa gra Johnsona przyczyniła się do porażki obu filmów?

Black Adam vs Shazam? Tylko za kulisami
Podobno w scenie po napisach filmu "Shazam! Gniew bogów" mieli pojawić się znani z "Black Adama" członkowie Justice Society. Reżyser David F. Sandberg zdradził niedawno, że trzy dni przed nakręceniem tej sceny zabroniono mu wykorzystać te postacie i musiał w ostatniej chwili znaleźć sobie innych bohaterów. Zakaz wyszedł prosto od Dwayne'a Johnsona, który nie tylko zablokował występ Justice Society w "Gniewie bogów", ale też ukrócił szansę Zachary'ego Leviego na epizodzik w "Black Adamie".

Zachary Levi potwierdził tę plotkę na Instagramie, komentując: Prawda was wyzwoli.


Johnson od początku swojego zaangażowania w uniwersum DC wkładał kij w szprychy twórców serii "Shazam!". Jego bohater, Black Adam, początkowo miał pojawić się już w pierwszym "Shazamie", "The Rock" nalegał jednak na solowy film. Co więcej, to za jego sprawą "Black Adam" ustawił tytułowego bohatera na linii konfliktu z Supermanem - a niego jego domyślnym arcywrogiem, czyli Shazamem. To Johnson stał więc za (bardzo chwilowym) powrotem Henry'ego Cavilla do roli Supermana i za akcentowaniem tego faktu podczas promocji widowiska.

Niestety, "Black Adam" przyniósł box-office'owy zawód, kierownictwo DC Filmu zmieniło się i tak umarły szanse na powrót Cavilla do roli Supermana oraz kolejne filmy o przygodach Black Adama. Jest czego żałować?

O czym opowiada "Shazam: Gniew bogów"?
"Shazam! Gniew bogów" kontynuuje opowieść o niesfornym nastolatku Billym Batsonie, który po wypowiedzeniu magicznego słowa "SHAZAM!" zamienia się w dorosłego superbohatera (Zachary Levi) obdarzonego mocami mitycznych postaci. Tym razem będzie musiał stawić czoła córkom Atlasa, którymi są Anthea (Rachel Zegler), Hespera (Helen Mirren) i Kalypso (Lucy Liu).

Film wszedł do polskich kin 17 marca 2023.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones