Damian Lewis i Dominic West w ekranizacji "Szpiega wśród przyjaciół"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Damian+Lewis+i+Dominic+West+w+ekranizacji+%22Szpiega+w%C5%9Br%C3%B3d+przyjaci%C3%B3%C5%82%22-138425
Damian Lewis i Dominic West w ekranizacji "Szpiega wśród przyjaciół"
źródło: Getty Images
autor: Dominique Charriau
Dominic West ("Tomb Raider") i Damian Lewis ("Zdrajca w naszym typie") znaleźli się w obsadzie serialu limitowanego "A Spy Among Friends". Będzie to ekranizacja książki Bena Macintyre'a wydanej w Polsce pod tytułem "Szpieg wśród przyjaciół".

Kim Philby – podwójny agent, czarujący intelektualista i bezwzględny oszust w jednej osobie – zdradzał Rosjanom szczegóły wszystkich najważniejszych tajnych operacji prowadzonych przez aliantów w pierwszych latach zimnej wojny. W okresie bezpośrednio po II wojnie światowej Philby, Nicholas Elliott i James Jesus Angleton należeli do grona wschodzących gwiazd na firmamencie brytyjskich i amerykańskich tajnych służb, osób, które miały dostęp do wszelkiego rodzaju tajemnic. Elliott i Angleton żyli w przekonaniu, że znają Philby'ego jak nikt inny – po czym ze zdumieniem odkryli, że nie mieli pojęcia, kim był naprawdę.

West zagra Philby'ego, Lewis wcieli się w Elliotta. Całość ma się składać z sześciu odcinków. Premiera planowana jest na jesień 2021 roku na brytyjskiej platformie BritBox.