Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/David+Lynch+zn%C3%B3w+chce+zamieszka%C4%87+w+%22Miasteczku+Twin+Peaks%22-111457

David Lynch znów chce zamieszkać w "Miasteczku Twin Peaks"

  • Variety
  • autor: łm
  • Seriale
Kryzys zażegnany. Kilka tygodni po tym, jak David Lynch ogłosił, że opuszcza "Miasteczko Twin Peaks", na Twitterze reżysera pojawiła się następująca wiadomość: Drodzy przyjaciele, plotki nie są tym, czym się wydają.... To się !!! Dzieje znowu.  #TwinPeaks powraca na @SHO_Network.



Twórcy "Dzikości serca" udało się wreszcie porozumieć z szefostwem stacji Showtime w sprawie budżetu serialu. Jak się okazuje, nowy sezon będzie liczył więcej niż 9 pierwotnie zapowiedzianych odcinków. Lynch wyreżyseruje wszystkie. Scenariusze są już gotowe. Wkrótce powinna ruszyć preprodukcja.

Fabuła nie została póki co ujawniona. Wiadomo jednak, że będzie to kontynuacja "Miasteczka Twin Peaks", a nie reboot. Akcja serialu rozgrywać się będzie współcześnie. Na ekranie znów zobaczymy m.in. Kyle'a MacLachlana, który ponownie wcieli się w postać Dale'a Coopera.

Oryginalne "Miasteczko Twin Peaks" pojawiło się na antenie stacji ABC w 1990 roku. Od swojej premiery stał się kulturowym fenomenem. Dwuczęściowy odcinek premierowy obejrzało 34,6 mln widzów. Drugi sezon jednak okazał się już mniejszym przebojem, szczególnie pod koniec, kiedy zagadka śmierci Laury Palmer została wyjaśniona. Po 30. odcinkach seriach został skasowany, choć doczekał się jeszcze filmowego prequela. Utrzymał jednak status pozycji kultowej i nigdy nie został zapomniany.

Premiera nowych odcinków w 2016 roku.

zobacz też: