Disney szykuje "Pamiętnik księżniczki 3". Czy Anne Hathaway powróci w głównej roli?

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Disney+szykuje+%22Pami%C4%99tnik+ksi%C4%99%C5%BCniczki+3%22.+Czy+Anne+Hathaway+powr%C3%B3ci+w+g%C5%82%C3%B3wnej+roli-148445
Disney szykuje "Pamiętnik księżniczki 3". Czy Anne Hathaway powróci w głównej roli?
Jak informuje "The Hollywood Reporter", w wytwórni Disneya trwają prace nad trzecią odsłoną kasowej serii komedii "Pamiętnik księżniczki". Do napisania scenariusza została zatrudniona Aadrita Mukerji ("Reacher", "Supergirl").

"Pamiętnik księżniczki 3": szczegóły filmuUdziału w filmie nie potwierdziła na razie gwiazda dwóch poprzednich części Anne Hathaway. Laureatka Oscara wielokrotnie deklarowała jednak w wywiadach, że chętnie powróci do roli Mii Thermopolis.

Stanowisko producentki "Pamiętnika księżniczki 3" piastuje Debra Martin Chase, która czuwała również nad realizacją dwóch pierwszych filmów. Producentką wykonawczą projektu jest Melissa Stack ("Inna kobieta").

"Pamiętnik księżniczki": przebój wytwórni DisneyaPierwszy "Pamiętnik księżniczki" trafił do kin w 2001 roku. Wyreżyserowana przez Garry'ego Marshalla ("Pretty Woman") adaptacja książki Meg Cabot opowiada historię Mii Thermopolis (Hathaway) - bystrej, lecz wyjątkowo nieśmiałej nastolatki, której głównym celem jest przetrwać kolejny dzień w szkole bez zwracania na siebie uwagi rówieśników. Niestety, marzenie o byciu niewidzialną pryska, gdy w życiu dziewczyny pojawia się surowa, dystyngowana babcia (Julie Andrews). Okazuje się, że Mia jest księżniczką i spadkobierczynią tronu niewielkiego europejskiego królestwa Genovia. Niezdarna nastolatka ma zaledwie trzy tygodnie na to, aby przyuczyć się do nowego "zawodu" i podjąć decyzję, która kompletnie odmieni jej życie.

Film zarobił na całym świecie ponad 160 milionów dolarów i stał się dla nieznanej wówczas Hathaway trampoliną do hollywoodzkiej kariery. W 2004 roku premierę miał "Pamiętnik księżniczki 2: Królewskie zaręczyny". Kontynuacja przyniosła producentom 134 miliony $ przychodu z kas kinowych.

Zwiastun filmu "Pamiętnik księżniczki"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones