Doktor Who również przeżyje "LEGO. PRZYGODĘ"?

/Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Doktor+Who+r%C3%B3wnie%C5%BC+prze%C5%BCyje+%22LEGO.+PRZYGOD%C4%98%22-114326
Istnieje spora szansa, że Doktor Who pojawi się w sequelu animowanego hitu "LEGO® PRZYGODA". BBC oraz Warner Bros. prowadzą już w tej sprawie negocjacje. Byłaby to niewielka nagroda pocieszenia dla fanów, którzy czekali na pełnometrażowy film poświęcony Doktorowi. Autorzy oryginału, Phil Lord i Christopher Miller, napiszą scenariusz sequela. Będą także jego producentami.  Rob Schrab ("Community", "Świat według Mindy") reżyseruje.

"LEGO® PRZYGODA" przy budżecie rzędu 60 milionów dolarów zarobiła na całym świecie 468 milionów. Film zebrał również entuzjastyczne recenzje. Tym większe było więc zdziwienie, gdy ostatecznie nie zdobył nawet nominacji do Oscara w kategorii "Najlepsza animacja". 

Pierwsza część serii opowiada historię Emmeta, zwyczajnej, niewychylającej się i zupełnie przeciętnej minifigurki LEGO, którą przypadkowo wzięto za bardzo niezwykłą postać, stanowiącą klucz do ocalenia całego świata. W ten sposób Emmet dołącza do niesamowitej drużyny, która ma do wykonania pełną przygód i niebezpieczeństw misję powstrzymania złowrogiego tyrana – misję, do której Emmet jest kompletnie i przezabawnie nieprzygotowany.

Sequel trafi do kin 26 maja 2017 roku.